Nowoczesna stodoła

Jasny, biały dom z organicznymi detalami.

Ten wyjątkowy dom o powierzchni 180 m2, zaprojektowany i wykonany przez biuro architektoniczne FORM, łączy naturalne materiały z nowoczesnymi dekorami i teksturami. Choć wnętrze jest uderzająco jasne i białe, wygląda ono ciepło i zachęcająco, nie odstraszając swą sterylnością. Każde pomieszczenie ma wyjątkowe oświetlenie, a innowacyjnie wyrysowane przestrzenie gładko wpisują się w całe wnętrze. To przepiękny minimalistyczny dom dla każdego, kto lubi ujednolicone i spójne wnętrza. Ten dom to także inspiracja dla wszystkich, którzy szukają nowoczesnych pomysłów, nawiązujących do natury.


Ściana z otoczaków może być oryginalnym i interesującym punktem wyjściowym dla całego projektu. Ta eklektyczna, choć jednocześnie gładka przestrzeń tworzy niezwykle dekoracyjną fakturę.


Ze względu na fakt, że nie ma tu zbyt wielu okien, jasne i przestronne wnętrze udało się osiągnąć dzięki licznym, sprytnie umiejscowionym źródłom światła.


Drewno kominkowe wypełnia niszę ciągnącą się aż do sufitu i znajduje się dla wygody tuż obok kominka – pięknie i funkcjonalnie.


Schody ulokowane w części centralnej zajmują sporo przestrzeni, ale w doskonały sposób wykorzystują niezwykle cienkie i długie słupki balustrady, by podkreślić styl tego miejsca.


Ten pokój może z powodzeniem służyć jako przytulne miejsce do wypicia herbaty z przyjaciółmi, spokojny kąt do czytania lub miejsce rozrywki, np. sesji gier planszowych.


Kamień, drewno i tzw. młotkowany metal tworzą paletę tekstur, która nadaje tej przestrzeni siłę, jednocześnie nawiązując do natury w nieskazitelnie nowoczesnym wnętrzu.


Proste zasłony z grubego płótna wzmacniają wrażenie otwartego i nieskomplikowanego wykończenia.


Drewniane, niewyszukane krzesła oświetlone są wraz ze stołem przez serię drucianych lamp, które zostały owinięte białym płótnem związanym u dołu.


Czarne formy – piekarnik, podstawa stołu i wolnostojąca szafka – tworzą kontrast dla całkowicie białej kuchni.


Kolejny aspekt, który zwiększa wrażenie lekkości schodów, to pojedynczy, centralny dźwigar.


Patynowe, ceramiczne lampy tworzą subtelny, ale jasny klimat w pierwszej sypialni.


Te szklane, butelkowe lampy mogą być niedrogim projektem w stylu "Zrób to sam". Krople wosku,  które kapią na boki butelek, nadają im nową estetykę.


Malowana cegła wprowadza odrobinę miejskiego uroku w delikatną i słodką przestrzeń.


Ogromny zagłówek i rama zamieniają łóżko w gigantyczną poduszkę!


W drugiej sypialni rządzą śmiałe wzory, ale samo łóżko jest minimalistyczne i białe, tworząc przestrzeń, w której nic nie przeszkadza w wypoczynku.


Sufitowe zdobienie przyciąga wzrok do prostego oświetlenia.


Unikatowe wykorzystanie imprezowych lampek na sznurku zalewa sypialnię rozproszonym światłem.


Małe ceramiczne sowy przejmują miejsce żarówek w stylowej i klasycznej lampie projektu MattiasStåhlbom. Pozwala to stworzyć bardziej nastrojowe oświetlenie, które przy 8 żarówkach byłoby zbyt jasne.


Mała wnęka do relaksu wydaje się być zbyt piękna, by była prawdziwa. Hamak został wykonany z niezwykłą dbałością i sam w sobie wydaje się być już dziełem sztuki. Nawet tkany koc ma niezwykłą teksturę i tworzy wrażenie ciepła.


Wspaniały pomysł na wieszak! Wystarczy wyczyścić i pomalować gałąź, by uzyskać taki efekt.


Dom ma dwie łazienki. Pierwsza trzyma się tematyki organicznej i wykończona jest w kamieniu i surowym drewnie.


Druga łazienka utrzymana jest w ciemnej kolorystyce i wykończona jest różnorodną kamienną płytką i matowymi lampami.


Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook


Architekt: FORM Architectural Bureau


FotoFORM Architectural Bureau


Lokalizacja: Ukraina


Tekst: nowoczesna STODOŁA


więcej