Nowoczesna stodoła

Old Belchers Farm to dom wiejski z XVII wieku wraz ze stodołami i stajniami.
Budynki są uznawane za zabytkowe, a cała posiadłość podlega pod służby konserwatorskie rejonu Little Milton.

Założeniem projektu było przebudowanie starych zabudowań tak, by powstała nowoczesna przestrzeń wystawowa, mogąca służyć do prezentacji sztuki. Miało to pomóc w późniejszym utrzymaniu całej posiadłości, której prawdziwym centrum jest ukryta w samym środku biblioteka.

Ta biblioteka to serce domu. Ma ona 4 tajnych drzwi, które po otwarciu łączą otaczające pomieszczenie przestrzenie. Kiedy drzwi zostaną zamknięte, pokój jest wyłożony po wszystkich stronach książkami. Biblioteka ma lustrzany sufit z polerowanej stali, dzięki czemu wysokość wydaje się być znacznie wyższa niż w rzeczywistości. Zestaw bardzo lekkich stalowych elementów w kształcie litery „L” tworzy rodzaj balkonu, który pozwala sięgnąć na położone wyżej półki, nie zaburzając wizualnego charakteru biblioteki. Miejsce to także pokój do czytania w intymnej, spokojnej atmosferze, która stanowi kontrast w stosunku do jasnych pomieszczeń sąsiednich.

Główna stodoła gospodarstwa znajduje się obok domu, tuż przy prywatnej drodze dojazdowej,  którą wjeżdża się na posesję. W przeszłości  przy południowej elewacji  stodoły powstała przybudówka z dachem azbestowym, która przesłoniła część stodoły i stworzyła ścianę graniczną z sąsiednią posesją.

Christina Seilern opisywała ten projekt mówiąc: „Galeria biblioteki jest prosta i nowoczesna, ale sama biblioteka jest już bardziej złożona. Ma polerowany, lustrzany sufit ze stali, który podwaja rzeczywistą wysokość przestrzeni, tworząc półki, które wydają się sięgać niezwykle wysoko".

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook


Zdjęcia: Philip VileTekst: nowoczesna STODOŁA 
więcej