Nowoczesna stodoła

Jeśli jedziesz jakąś drogą przez tereny wiejskie w pobliżu jakiegokolwiek miasteczka
w Stanach Zjednoczonych, niewątpliwie natrafisz na podupadającą stodołę, która kiedyś stała dumna i wysoka, ale w ostatnich latach została zaniedbana i zapomniana. Taki los spotyka wiele amerykańskich stodół, ale niektóre znajdują swych wybawicieli. Jednym z pozytywnych przykładów jest właśnie ten budynek, zwany „Canyon Barn”.
Odnowiona stodoła leży u stóp wschodniej części Gór Kaskadowych w stanie Waszyngton. Po renowacji została przekształcona w wyjątkowy dom z trzema sypialniami. Całe pokrycie podłóg i ścian to materiały pochodzące z samej stodoły lub z pobliskich budynków, które były przeznaczone do rozbiórki. Aby oddzielić sypialnie od innych pomieszczeń, dołożono ściany i drzwi, ale główna przestrzeń nadal ma swą oryginalną wysokość, a sufit prezentuje piękne, surowe belki. Wykorzystano wiele przedmiotów odnalezionych na miejscu, czego przykładem jest choćby ogromna stalowa rura, która obecnie służy za główny kominek.
Stodoła została przeprojektowana w 2010 roku przez firmę MW Works Architecture+Design, która zachowała jej oryginalny charakter, ale dołożyła nowe funkcje i tchnęła w nią nowe życie.
Nowa stodoła to konwergencja formy, funkcji i sentymentalizmu, który wychyla się tu z każdego kąta. Dzięki zachowaniu i podkreśleniu historii tego miejsca, Canyon Barn stał się czymś więcej, niż tylko odnowionym budynkiem. Teraz to po prostu dom.

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

Tekst: nowoczesna STODOŁA
 
więcej