Dom modułowy w Krakowie w elewacji od Cedral

Syrek-Group
Partnerzy

O inspiracji

Efektowne moduły

Budownictwo modułowe rozwija się bardzo prężnie. Jego zalety takie, jak szybkie tempo budowy, sprawność prowadzenia inwestycji, przewidywalność kosztów oraz stosowanie nowoczesnych materiałów, które pozwalają zbudować dom energooszczędny są dziś bardzo pożądane. Producenci rozmaitych materiałów budowlanych dostosowują swoją ofertę do wymagań domów modułowych. Przykładem niech będą elewacje z włókno-cementu, które do złudzenia przypominają deski czy płytki kamienne, doskonale wpasowując się w stylistykę takiej architektury.

Obecnie budynki modułowe to nie tylko domy letniskowe, biura czy sklepy. Zaawansowane technologie pozwalają stawiać całoroczne budynki mieszkalne – ciepłe, spełniające wymogi budownictwa energooszczędnego.

Ekspresowa budowa

Dom modułowy buduje się ekspresowo – nawet w kilka czy kilkanaście dni. Na plac budowy przyjeżdżają gotowe elementy przygotowane w fabrykach. Na miejscu ekipa musi je tylko złożyć. Stąd takie szybkie tempo prac, a z niego wynika coraz większe powodzenie tego rodzaju domów wśród inwestorów, którzy nie chcą trwającej rok czy dwa lata budowy domu tradycyjnego. Oczywiście mówiąc o kilku dniach budowy, mamy na myśli samo postawienie budynku. Do tego jeszcze potrzebny jest czas na położenie wszelkich instalacji, wykonanie podłączeń, zrobienie elewacji, wykończenie wewnątrz…

Co ważne, jeśli w przyszłości zajdzie tak potrzeba, dom można zdemontować, przenieść w inne miejsce i ponownie złożyć.

Design w modułach

Wśród zalet domów modułowych jest ich bardzo nowoczesny design. Mają prostą bryłę, często przypominającą STODOŁĘ, dlatego też pojawiło się określenie nowoczesna STODOŁA.

Materiały, z jakich jest wykonany dach czy elewacja, jeszcze bardziej eksponują nowoczesny charakter takich budynków.

Weźmy za przykład dom modułowy zbudowany w Krakowie przez firmę Syrek-Group, posiadającą kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji i stawianiu domów modułowych.

Ten duży jednorodzinny dom z poddaszem użytkowym tworzą dwie proste bryły z dwuspadowym dachami, połączone węższą, nieco schowaną częścią z wejściem do domu. Dzięki temu zabiegowi cały budynek optycznie robi wrażenie lżejszego, ciekawszego architektonicznie. Lekkości dodaje także jedna ze ścian – przeszkolona na całej wysokości domu.

Kolorystyka dachu i ścian podkreśla jego nowoczesność – szarość w połączeniu z barwami drewna to zestawienie chętnie stosowane we współczesnym budownictwie.

Jednym z elementów wykończeniowych są szare deski elewacyjne Cedral Lap Wood (kolor: szary łupek C18). Doskonale komponują się z innymi użytymi tu materiałami, tworząc tło dla szarych drzwi wejściowych oraz dla okien w ciepłym kolorze drewna.

Włókno-cement na elewacji

Deski elewacyjne Cedral Lap mają wiele zalet, dzięki którym znajdują zastosowanie w domach modułowych. Ich montaż jest szybki i łatwy, przy użyciu prostych narzędzi, dzięki czemu spełniają wymagania wobec domów modułowych, czyli by ich budowa i wykańczanie trwały jak najkrócej. Desek z włókno-cementu nie trzeba specjalnie konserwować, wystarczy je myć wodą i mydłem, nie wymagają też malowania czy innego zabezpieczania. Można je układać poziomo lub pionowo na wiele sposobów. Do wyboru jest ponad 30 kolorów oraz dwa rodzaje wykończenia powierzchni: gładkie i o strukturze drewna. Co bardzo istotne, są odporne na ogień, wodę i szkodniki.

To materiał elewacyjny wykonany z naturalnych surowców. Jest ekologiczny i ekonomiczny.

Lokalizacja: Kraków, Polska

Dowiedz się więcej o produktach Cedral:

Cedral

Architekt