Dom nad rzeką

Dom nad rzeką, kamuflujący się w otoczeniu

W domu przeznaczonym na weekendowe spotkania pomieścić może się 12 osób. Dwupiętrowa nowoczesna STODOŁA znajduje się nad rzeką Cautín w Chile i została zamówiona przez klienta, który jest miłośnikiem sportów zimowych.

Po tym, jak klient rozstał się z innym architektem i wykonawcą, który pozostawił tylko gotowe fundamenty budynku. Iragüen Viñuela Arquitectos, pracownia z Santiago, prowadzona przez Daniela Iragüena Contrerasa i Claudio Viñuelę Schweitzera, otrzymała zadanie ukończenia prac przed początkiem następnej zimy.

Istniejące fundamenty, w zakolu rzeki, były idealną lokalizacją dla domu.

„Platformę zbudowano na małej polanie w lesie, bez wycinania drzew, na samym końcu półwyspu, co pozwoliło na jej otoczenie przez rzekę, z przepięknymi widokami w kierunku lasu” wyjaśnili architekci.

Na parterze otwarta centralna przestrzeń stanowi serce domu, gdzie właściciele i ich goście gromadzą się, aby zjeść i odpocząć. Dwie sypialnie zajmują oba końce tego poziomu.

Na piętrze architekci przewidzieli przestrzeń, która może pomieścić do ośmiu dzieci. Otwarta część między łóżkami jest wystarczająco duża, aby utworzyć dodatkowe miejsce zabaw, z dala od głównego salonu.

nowoczesna STODOŁA posiada również różnorodne przestrzenie zewnętrzne. Nowe patia zbudowano poza osią głównego budynku, tworząc platformy dla basenu i jacuzzi otoczone gęstym lasem.

Lokalizacja: Chile
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Czytaj więcej

Zobacz podobne