Forest House 02 to idealne miejsce dla dwóch do czterech osób

Forest House 02 to idealne miejsce dla dwóch do czterech osób

To już drugi leśny, mały domek, zaprojektowany przez architektów z wietnamskiej firmy D12 Design.

„Forest House 02” to idealne miejsce dla dwóch do czterech osób, które chcą wygodnie odpocząć w zaciszu leśnym w górach na północy Wietnamu. Domek został zbudowany z lekkich materiałów, takich jak drewno, szkło, stalowe pudełka, lekki beton, glina i kamień. Chodziło o ogólne zmniejszenie wagi samego budynku, dzięki czemu można było ograniczyć konstrukcję fundamentów, nie wywierając nadmiernego wpływu na naturalne otoczenie domku.

Zwykle budowa domu w lesie oznacza wycięcie części drzew, ale tu właściciele i architekci postarali się zachować wszystkie dorosłe drzewa, wykorzystując je dodatkowo w celach zabawy. Z tego powodu stworzyli oryginalny plac zabaw nad ziemią, rozwieszając wokół drzew siatkę, która staje się dla domowników także tarasem zewnętrznym.

Architekci starali się w maksymalnie otworzyć dom na otaczające go widoki, budując też bliskie interakcje między wnętrzem i zewnętrzem. W ten sposób domownicy mogą się czuć jakby cały czas przebywali w samym sercu przyrody.

Ten projekt stał się dla firmy D12 Design kolejnym zadaniem, które pozwoliło im przyczynić się do tworzenia rozwiązań popularyzujących budowę podobnych, małych domków w ich naturalnych lokalizacjach.

Lokalizacja: Wietnam
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Czytaj więcej

Zobacz podobne