Nowoczesna stodoła

Patrząc na ten niesamowity budynek, na myśl przychodzi bardziej domek dla lalek dla dorosłych niż prawdziwe miejsce, w którym można zamieszkać

w zapierającym dech w piersiach otoczeniu. Dom niedawno przedstawiony został w magazynie „Dwell” i został pięknie sfotografowany przez Briana W. Ferry’ego.


To współczesny, rustykalny dom i stodoła, który uzupełniono własną wieżą – sauną. Całość została zaprojektowana przez architektów i dekoratorów wnętrz z firmy BarlisWedlick Architects i znajduje się w rejonie doliny rzeki Hudson. W miejsce to można wygodnie dotrzeć pociągiem uciekając na chwilę z tętniącego życiem Nowego Jorku.


Właściciel tego oryginalnego budynku miał kilka bardzo eklektycznych pomysłów budowlanych, łącznie z wykorzystaniem mosiężnego słupa z dawnego budynku straży pożarnej w Bostonie. Zamarzył mu się również gigantyczny „domek na drzewie” w wersji dla dorosłych, połączony z główną częścią domu wąskim mostkiem. Na dole trzypiętrowej cedrowej wieży znajduje się sauna, która również była życzeniem właściciela. Poziom drugi wieży mieści przeszkloną jadalnię, a na najwyższym piętrze znalazło się miejsce dla huśtawki, z której można podziwiać niezwykłe widoki na okolice. Brzmi jak domek marzeń?


Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook


Architekt: BarlisWedlick Architects
F
oto: Brian W. Ferry
Tekst: nowoczesna STODOŁA


więcej