Nowoczesna stodoła

Dom został zbudowany w latach 1960-tych, ale przeszedł gruntowną przebudowę zaplanowaną przez firmę Taylor Smyth Architects. Budynek znajduje się w Toronto w Kanadzie.
Oryginalny dom, zbudowany w latach 1960-tych, naśladował rodzimy styl architektury, o czym świadczyło wykończenie panelami z ciemnego drewna i wewnętrzny labirynt pomieszczeń. Dom został jednak całkowicie odmieniony, a wewnątrz zburzono i przestawiono ściany, aby stworzyć otwarty przepływ przestrzeni.

Właściciele, którzy są gorliwymi kolekcjonerami sztuki, marzyli o wnętrzu, w którym swobodnie będą mogli prezentować wciąż rosnącą kolekcję zebranych dzieł. Nowe dębowe schody w połączeniu z bielą łączą parter z piętrem. Kuchnia połączona z pokojem rodzinnym jest mieszaniną pięknej palety dobrze zestawionych materiałów. Na podłodzie ułożono szerokie, dębowe deski, stolarkę wykonano z drewna orzechowego, a w kuchni nie brakuje też marmuru i stali.

Sufit w sypialni głównej został wyraźnie podniesiony, aby wykorzystać zapomnianą wcześniej przestrzeń położonego powyżej strychu. Ścianę w sypialni prawie w całości wypełniono szkłem, otwierając to pomieszczenie na ogród. We wnętrzu wykorzystano różne materiały i tekstury, tworząc ciepłą i luksusową atmosferę. Nie brakuje tu koloru czarnego, ponieważ w ten sposób architekci nawiązali do łazienki, która – zgodnie z życzeniem właścicieli – jest całkowicie czarna.

Dom na zewnątrz w dużym stopniu pozostał w stylu oryginalnym, ale wyjątkiem jest połączenie tynku i drewna w stylu elżbietańskim, które dominuje na trójkątnych ścianach szczytowych. Zabarwione na czarno drewniane panele, podzielone paskami aluminium, są nowoczesną interpretacją dawnego stylu.

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

Tekst: nowoczesna STODOŁA

 
więcej