Haus am Moor

Firma Bernardo Bader Architects wykorzystała lokalnie pozyskiwane drewno świerku, jodły i wiązu, by wykończyć w środku i na zewnątrz wiejski dom wg swojego projektu.
nowoczesna STODOŁA stoi w Vorarlberg w Austrii, a projekt bazuje na tradycyjnych domach, jakie można znaleźć w rejonie Bregenz. To dwupiętrowy dom na prostym, prostokątnym planie ze stromym, dwuspadowym dachem, stojący na drewnianym tarasie.

Austriackie studio architektoniczne wykorzystało 60 drzew, by wyprodukować całe drewno, które miało być wykorzystane w tym domu z ograniczeniem drewnianych odpadów do minimum. Drewno wykorzystano nie tylko na ścianach, ale też na podłogach i do produkcji drzwi oraz niektórych mebli.

Konstrukcja budynku jest betonowa, co widać w niektórych miejscach oraz na sufitach. Odsłonięty beton przełamuje ciepło drewnianych powierzchni.
Pomieszczenia dzienne oraz jadalnia zajmują największą część parteru, a piec opalany drewnem wprowadza bardziej wiejską, ciepłą atmosferę. Po drugiej stronie „tarasu” znajduje się domowe biuro, które sąsiaduje z garażem na dwa samochody. Sypialnie oraz pokój zabaw dla dzieci zorganizowano na piętrze.

Lokalizacja: Vorarlberg, Austria
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Czytaj więcej

Zobacz podobne