1102 Burlington Road

Engel Studio Julian Pinder
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Thunderbird to pieczołowicie odrestaurowany historyczny dom-ranczo zlokalizowany na 4 oddzielnych działkach o łącznej powierzchni 14 ha na obrzeżach legendarnego Pioneertown. Zaprojektowany przez reżysera filmowego i jego partnera-artystę, z dbałością o szczegóły, na przestrzeni prawie 8 lat, gdzie każdy centymetr kwadratowy domu stworzono na zamówienie. Ta nieruchomość składająca się z 4 działek jest niezwykle lukratywną propozycją – każdą z poszczególnych działek można łatwo sprzedać lub zagospodarować.

Ranczo Thunderbird to raj poza siecią w Burns Canyon, oferujący całkowitą prywatność i spokój w niezakłóconym środowisku widoki na doliny i podgórza w każdym kierunku. Posiadłość połozono w miejscu, gdzie Wysoka Pustynia łączy się z Alpami, jest domem dla tysięcy największych i najstarszych drzew Jozuego na świecie (nawet bardziej majestatycznych niż Park Narodowy), starożytnego jałowca, Pinon oraz wielu rodzimych gatunków flory i fauny. 1102 Burlington Road otwiera się na tysiące akrów chronionych terenów dzikich, Lasów Państwowych i BLM – po prostu wskocz na konia lub rower i od razu jesteś w jednych z najbardziej dziewiczych i oszałamiających, nieodkrytych krajobrazów, jakie ma do zaoferowania Południowa Kalifornia.

Sam dom jest w pełni umeblowany i zawiera bezcenną listę dodatkowych elementów, od mebli zabytkowych i robionych na zamówienie, po oryginalne dzieła sztuki, odrestaurowany z lat 20. XX wieku fortepian Sohmer, studio artystyczne z autobusu miejskiego z 1974 r. (które można przekształcić w pensjonat lub biuro), najwyższej klasy system dźwiękowy Marantz w stylu vintage, głośniki AR, miedziane naczynia kuchenne, ręcznie garncowane naczynia z Oaxaca i nowy kominek na drewno, którym można cieszyć się w zimowe wieczory.

Materiały

Ranczo Thunderbird zostało zbudowane z absolutnie najwyższej jakości materiałów, począwszy od niestandardowych okien i drzwi z podwójną szybą w ramie stalowej, po odzyskane, stare podłogi z litego drewna klonowego i dębowego oraz sufity tłoczone z cyny importowane z Europy oraz ręcznie rzeźbione szafki z blatami z surowego niebieskiego łupka, wykonanymi z drewna pochodzącego z lokalnych źródeł, takiego jak czeczot akacjowy i jałowiec. Zewnętrzna część domu jest wykonana ze stali Corten, a jej dach pokryty jest nowym metalowym panelem galvalume. Prawie 130 metrów kwadratowych tarasów na dwóch piętrach otacza dom, oferując wspaniałe widoki we wszystkich kierunkach i przyjemność na świeżym powietrzu o każdej porze roku. Na tylnym tarasie wychodzącym na zachód znajduje się duży salon i jadalnia, a także kuchnia na świeżym powietrzu z grillem i piecem do pizzy, prysznic na świeżym powietrzu z armaturą z litego mosiądzu, palenisko z propanem i kwarcową skałą oraz wanna z hydromasażem opalana drewnem.

Poniżej domu znajduje się duży staw z pomostem. Za rustykalnym stylem zewnętrza znajduje się całkowicie zmodernizowany dom. Niektóre z elementów obejmują nowe instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne, wbudowany filtr RO wody pitnej, wysoce wydajny system centralnego ogrzewania i chłodzenia wyposażony w inteligentny termostat. Całkowicie samowystarczalne i odłączone od sieci ranczo Thunderbird jest zasilane przez duży, najnowocześniejszy układ słoneczny o mocy 7 kW z akumulatorem litowym. Bardzo duża i niezwykle bogata studnia głębinowa o głębokości prawie 14 metrów jest obsługiwana automatycznie przez dedykowany panel słoneczny i pompę studniową Grundfos o zmiennej wydajności.

Lokalizacja: 1102 Burlington Road, Pioneertown, Kalifornia, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Engel Studio Julian Pinder