1930s Church Home Revival

Daniel Castor Architecture HSH Interiors David Duncan Livingston
Kategorie: Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Zabytkowy kościół z lat 30. XX wieku, został przekształcony w dom rodzinny. Wcześniej próbowano przekształcić bryłę w niezadrne mieszkanie. Klienci biura architektonicznego Daniel Castor Architecture od razu dostrzegli surowy, architektoniczny potencjał starego sanktuarium.

Zadanie architektów było jasne: mieli oni zaprojektować przestrzeń dzienną, jadalnię, kuchnię i spiżarnię w taki sposób, aby nic nie zakłócało wizualnie kratownic wzdłuż pomieszczenia. Dodano także nową werandę i zmieni konfigurację wejścia na foyer z wbudowanymi ławkami i szafkami na ubrania. Wyspa kuchenna ma ręcznie kuty blat z cyny, a szafki dolne na obwodzie są zwieńczone czarnym satynowym granitem i glazurowanymi płytkami Ann Sacks. Tapeta w prochowni (zasłaniająca także drzwi ukrytej, wbudowanej szafki) pochodziła ze skanów oryginalnych planów kościoła. Na koniec ponownie zainstalowano dzwon na wieży kościoła, gdzie nadal można nim dzwonić, ciągnąc linę od dołu.

W przypadku wnętrz projektu HSH kluczowe było stworzenie projektu, który zarówno honorował przeszłość budynku, jak i był w stanie sprostać wymaganiom młodej rodziny. Przebudowując przestrzeń i wybierając mieszankę elementów vintage, antycznych i współczesnych do wnętrz, stworzono jedyny w swoim rodzaju dom rodzinny, idealny dla rodziny, która uwielbia się bawić.

Lokalizacja: Mill Valley, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA