2 STODOŁY Chillout- tak to się zaczęło

WT ARCHITECTURE
Partnerzy

O inspiracji

2 STODOŁY chillout to dowód na to, że można rzucić wszystko i wyruszyć… nad morze!
Właśnie tak postąpili właściciele obiektu, zostawiając za sobą rodzinny Dolny Śląsk oraz wynajmowane przez siebie apartamenty w Szklarskiej Porębie. Dosłownie postawili wszystko na jedną kartę!Inwestorzy projektu 2 STODOŁY chillout to ludzie pełni życia i ambicji. Pragnienie czerpania z życia garściami pchnęło wiatr w ich żagle i tak o to znaleźli się w nadbałtyckim Dziwnowie z aktem własności na malowniczo położoną działkę w ręce.

Potem poszło spontanicznie- projekt był dziełem właścicielki, narysowanym na zwykłej kartce papieru. Podczas szkicu, kładziono nacisk na zapewnieniu rodzinie prywatności- w końcu miał to być również ich dom! Właśnie tak powstał projekt dwóch STODÓŁ, z czego jedna- mniejsza- to dom inwestorów, a drugą przeznaczono na butikowy pensjonat. Profesjonalny projekt na bazie rysunku przygotowała architekt Aleksandra Struk.

Wzniesieniem budynku do stanu surowego zajęła się jedna z kaszubskich firm. Właściciele obiektu to ludzie silni, nie tylko zapałem, ale także pracą własnych rąk, a zatem wykończeniem zajęli się całkowicie sami. Aranżacja wnętrz to natomiast projekt damskiej części rodziny. Tutaj przejawia się piękno relacji mama- córka, a efektem jest tropikalny klimat we wnętrzach. I pięknie! Jest inaczej niż wszędzie nad Bałtykiem, a jednocześnie równie morsko!

Ale to jeszcze nie wszystko! 2 STODOŁY chillout ciągle się rozwijają. Już wiosną na terenie obiektu pojawią się 2 niezależne apartamenty w stylu Tiny House i kilka uciesznych alpak 😉

Zapraszamy do galerii zdjęć z procesu budowy oraz do poszerzenia wiedzy o tym niezwykłym obiekcie.

Ps. Pierwsze zdjęcie to pamiątka z pierwszej nocy właścicieli na własnej działce nad morzem. Majówka 2019- przyczepa kempingowa i Volkswagen Beetle pośrodku ciemnego lasu.