A-Frame Cabin

Courtney Poulos Alex Zarour
Partnerzy

O inspiracji

Ucieczka do takiego domku w lesie, zwykle oznacza ucieczkę od rutyny dnia codziennego. Chcemy oddalić się od zabieganego i zwykle zatłoczonego otoczenia, w którym spędzamy większość czasu. Taki był też zamiar Courtney Poulos. Postanowiła przekształcić starą chatkę o powierzchni ponad 80 m2 w nowoczesny domek w lesie, który jednak nie zapomni o swej historii.

„Chciałam stworzyć piękną przestrzeń. Pełną odcieni karmelowych i koloru whiskey, pełną ciemnego drewna połączonego z lekkimi akcentami” – wyjaśnia właścicielka, która miała jednak pewne ograniczenia. Chciała zamknąć prace w pięć tygodni i przeznaczyła na zmiany 40 tysięcy dolarów, a wszystkie materiały musiały być dowiezione z miasta w góry.
Prawie każda część domu została poddana renowacji.

Kanciasta bryła o dwóch trójkątach została pomalowana odcieniem ciemnego brązu, który pasuje do otaczających dom drzew. Podobnym kolorem pomalowano duże belki konstrukcyjne wewnątrz, które dzięki temu wydają się nieco chować w ścianach i sufitach. W salonie drewniane belki pomalowano na głęboki, hebanowy kolor, stając się pięknym detalem. W kuchni pozostawiono drewniane szafki, ponieważ nie było czasu i pieniędzy na ich wymianę. Dołożono za to nowe półki, zmieniono sprzęty i płytki na ścianie, dzięki czemu kąt nabrał lekkości. Sypialnie mają inną „osobowość” niż przestrzenie wspólne. Jeśli salon uznamy za wyszukany, sypialnie można uznać za nieco artystyczne i sprzyjające wypoczynkowi. Wprowadzono tam więcej światła i zrównoważono je minimalistyczną łazienką.

„Nie należy ograniczać swojej kreatywności zamykając się w konwencji leśnej chaty” – radzi właścicielka mówiąc, że dla niej kluczowe było zachowanie równowagi między starą architekturą i nowoczesnymi wykończeniami.

Lokalizacja: USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Courtney Poulos

Fotograf