Alde Valley Barn

Mole Architects Nick Guttridge Rachael Smith
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Brytyjskie studio stworzyło Alde Valley Barn, ceglany dom wakacyjny na farmie w Suffolk, której początki sięgają XVII wieku. Dom z czterema sypialniami zastępuje STODOŁĘ, która została dodana do gospodarstwa w angielskim mieście Aldeburgh w XX wieku.

Projekt Mole Architects jest celowo prosty. Nawiązuje do architektury STODOŁY, którą zastąpiła, jednocześnie respektując stojący obok główny XVII-wieczny dom wiejski. „Nowy budynek zaprojektowano jako jedną ze STODÓŁ. Podporządkowują się głównemu historycznemu gospodarstwu, zachowując charakter zbioru prostych budynków i powiązanych z nimi przestrzeni zewnętrznych”.

Alde Valley Barn ma drewnianą konstrukcję i tradycyjną formę ze szczytem owiniętym ceglaną okładziną, przedzieloną przesuwanymi drzwiami, dużymi panoramicznymi oknami i czarnymi drewnianymi panelami. Architekci pozostawili konstrukcję odkrytą wewnętrznie. Ukryli ją jednak na zewnątrz ceglaną okładziną, którą wybrano, aby naśladowała otaczające konstrukcje na podwórzu.

Na parterze znajdują się cztery sypialnie. Piętro wyżej zajmuje salon, przytulna kuchnia na otwartym planie i jadalnia. Połączono je windą i klatką schodową. Najwyższy poziom otwiera się na balkon z dwóch stron, aby uchwycić poranne i wieczorne słońce. Umożliwia to mieszkańcom „doświadczanie domu o różnych porach dnia”.

Lokalizacja: Suffolk, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA