Amagansett Dunes

Studio Rozu
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Projektantka architektoniczna Sarah Reilly ze Studio Rozu czerpała inspirację z domu na plaży Charlotte Perriand z 1934 roku, aby spełnić swoje marzenia o domu surfingowym.

Materiały były kluczowe od samego początku. Sarah czerpała inspirację, zarówno jeśli chodzi o materiały, jak i zgodność projektu z życiem wewnątrz i na zewnątrz. Dom mody Louis Vuitton zbudował niezrealizowany plan  domu Perriand dla Design Miami w 2013 roku. Sarah widziała go w Paryżu w 2019 roku.

Sarah ceniła czystą, minimalistyczną estetykę Perrianda, a także jego „kampową” atmosferę. Aby osiągnąć to wrażenie, Sarah wyłożyła całe wnętrze domu Amagansett Dunes cedrowymi deskami. „Zamierzałam bardziej trzymać się domu Louis Vuitton – wnętrza ze sklejki, łazienki ze stali nierdzewnej – ale to ewoluowało” – mówi. „Wnętrze pokryte cedrem wydawało się bogatsze. Łazienka ze stali nierdzewnej nie jest najprzytulniejszą sytuacją”.

Podczas gdy interpretacja projektu Perriand autorstwa Louisa Vuittona obejmowała podłogę z drewnianych desek, Sarah wyobraziła sobie betonowe podłogi wylewane na miejscu w swoim domu na plaży. Jednak nawet po tym, jak wzmocniła zapadający się fundament, inżynier poradził jej, by nie ryzykowała. Zamiast tego Sarah zdecydowała się na wykończenie typu micro-topping: bardzo twarda żywica o grubości trzech milimetrów w kolorze ciemnoszarym. „Wygląda jak beton, ale nie jest tak twardy” – mówi.

Lokalizacja: The Hamptons, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt