AndersonOrr Studio

AndersonOrr Andrew Beasley
Kategorie: Renowacje Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Niedawno przekształcone studio AndersonOrr – zlokalizowane w North Oxfordshire, w wiejskim gospodarstwie posiadłości Oddington Grange Farm – powstało jako zestaw uroczych, dawniej rolniczych ceglanych STODÓŁ. Rozległa renowacja AndersonOrr Studio podkreśla wiele oryginalnych elementów, w tym drewniane kratownice, kasetonowe stropy betonowe i odsłoniętą cegłę. Uderzające żelazne schody są teraz honorowym miejscem – otwierają atrium o podwójnej wysokości, podczas gdy współczesny system stalowych przeszkleń i oszałamiający, geometryczny „żyrandol” Wireflow – zaprojektowany przez Arika Levy’ego dla firmy Vibia – zalewają przestrzeń naturalnym i charakterystycznym oświetleniem.

Odważne podejście architektoniczne złagodzone zostało spójną i spokojną aranżacją wnętrz. Dzięki płynności poruszania się i pracy zespołowej, która była centralnym elementem projektu, wprowadzono rozległy układ na otwartym planie, z wydzielonymi gabinetami rysunkowymi, prywatnymi salami konferencyjnymi i zapleczem socjalnym – z zróżnicowanym, minimalistycznym wyposażeniem wyznaczającym każdą lokalizację.

Elegancka, pozbawiona uchwytów kuchnia od JS Designs & Interiors i wykonane na zamówienie łazienki – z wiszącymi umywalkami i urządzeniami sanitarnymi Lusso Stone oraz ręcznie wykonaną ukrytą stolarką od CAD Joinery – są uzupełnione starannie dobranymi miękkimi meblami, roślinnością wewnętrzną i eklektyczną gamą wypoczynkową.

Wykonana na zamówienie lada recepcyjna z falistymi plastrami lakierowanej sklejki brzozowej i czarnym rdzeniem valchromat – fachowo wykonana przez Langstaff-Ellis – celebruje charakter firmy i uzupełnia nową siedzibę AndersonOrr. Dzięki ergonomicznej i minimalistycznej konstrukcji biurko zapewnia dramatyczną, ale dyskretną estetykę w miejscu wejścia i służy jako główne dzieło „sztuki” na miejscu.

Lokalizacja: North Oxfordshire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA