Architektura zintegrowana z krajobrazem

Atlas Architects Tess Kelly
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Projekt The Seat House został nie tylko dotknięty globalną pandemią, ale z niej się narodził. Nasi klienci, para emerytów, którzy kupili nieruchomość z kaprysu, szukali weekendowego domu na wybrzeżu, gdzie mogliby odetchnąć – bezpiecznego miejsca dla swojej dorosłej rodziny, gdzie mogliby uciec, zebrać się i odpocząć. Kiedy wybuchła pandemia, para niespodziewanie zaczęła spędzać coraz więcej czasu w swoim nowym schronieniu i zdecydowali, że potrzebują domu, który pasowałby do oszałamiającego nadmorskiego krajobrazu.

Klienci, zachęceni zbliżającym się ślubem syna w marcu 2022 roku, chcieli jedynego w swoim rodzaju domu rodzinnego, który mógłby również służyć jako oszałamiające miejsce weselne, zaprojektowane i dostarczone w ograniczonym czasie i budżecie. Powierzyli projekt Atlas Architects po serii udanych poprzednich projektów i cenionej, wieloletniej relacji. Stworzony w 2020 roku i ukończony w 2021 roku, The Seat House spełnił ich wszystkie wymagania.

Wesele odbyło się na wzgórzach – wysadzanych drzewami, łączącymi oba miejsca. nowoczesna STODOŁA stała się stylowym, ale bezpretensjonalnym miejscem przyjęć. Przedni padok (w którym niegdyś znajdowały się konie) stał się tymczasowym parkingiem dla gości. Na kilkupoziomowych trawnikach serwowano koktajle. Wszystkie elementy The Seat House, od zbudowanej tkanki po krajobraz, umożliwiają przekształcenie domu z przytulnego domu rodzinnego w prywatne miejsce weselne. Zapierającą dech w piersiach przestrzeń imprezową osadzoną na malowniczej nadmorskiej farmie.

Para wymyśliła coś naprawdę wyjątkowego w trudnym czasie, dając Atlas Architects możliwość stworzenia własnej, niezwykłej podszewki. The Seat House było niezwykle satysfakcjonującym projektem. Wymagał od architektów powrotu do podstaw i ponownego odkrycia, jak architektura może naprawdę zintegrować się z krajobrazem.

Powierzchnia: 350 m2
Lokalizacja: Tuerong, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Atlas Architects

Fotograf