Aristo House

Tom Thys architecten Lorenzo Zandri
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Belgijski architekt Tom Thys tchnął nowe życie w Aristo House. Ten zabytkowy budynek pochodzi z 1914 roku i położony jest na zboczu doliny Trigno z fantastycznym widokiem na wzgórza, lasy i pola Abruzji.

Purystyczne i spokojne miejsce, od natury po architekturę. Zainspirowany klasycznym językiem projektowania, Aristo House zredukowano do tego, co najważniejsze. Rezultat jest efektowny. Począwszy od oryginalnej cegły i przejrzystych, liniowych struktur pomieszczeń, po delikatne, naturalne kolory i proste, ale wysokiej jakości meble.

Przejrzystość i prostota łączą się z bogatym doświadczeniem przestrzennym. Wnętrze podzielono na duży salon na parterze oraz dwie symetrycznie zaaranżowane sypialnie na piętrze. Obydwa z dużymi podwójnymi łóżkami i szerokim widokiem na dolinę. Uzupełnia je łazienka z okrągłym lustrem i małym kącikiem do pisania wkomponowanym w korytarz. Dodatkowo wyjątkowa antresola pod dachem oferuje odwiedzającym jeszcze więcej przestrzeni do wypoczynku, snu i odpoczynku. Największą atrakcją domu jest prysznic na świeżym powietrzu, który łączy basen z budynkiem. W gorące letnie dni drewniane okiennice zapewniają subtelną grę świateł i przyjemnie zacienionych chwil.

Lokalizacja: Palmoli, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA