Atherton

ODG Interiors Ken Linsteadt Architects Sam Frost
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

W Dolinie Krzemowej niedawno ukończono wyjątkowy dom. Ton temu nietypowemu projektowi nadano krótki opis skupiający się na ukochanej przestrzeni. „Najważniejszym pomieszczeniem dla wszystkich członków rodziny była dwupiętrowa biblioteka” – mówi o domu Atherton projektantka wnętrz Ohara Davies-Gaetano z ODG Interiors. „To właśnie sprawiło, że wszyscy byli tak niesamowicie podekscytowani projektem”.

Właściciele chcieli cieszyć się płynnym połączeniem wewnątrz i na zewnątrz wszystkich pomieszczeń i przestrzeni. Po drugie, podziwiali domy w stylu Cape Dutch, które widzieli w Republice Południowej Afryki. Było to subtelny ukłon w stronę północno-wschodnich korzeni właścicielki, Allison. Na koniec projektanci mieli za zadanie opracować świeżą interpretację budynków zorientowanych na dziedzińce. Projekt składa się z trzech odrębnych skrzydeł i pawilonów, tworzących półzamknięty dziedziniec z wydłużoną, wyłożoną kafelkami fontanną jako centralnym punktem.

We wszystkich wnętrzach widać wiele odniesień do dziedzictwa właścicieli. Seria paneli ściennych w głównej sypialni, przedstawiających motyw drzewa życia, została wydrukowana i wyhaftowana w Indiach. Ozdobne obrazy „zakotwiczają pokój” i stanowią także piękny hołd dla Indii. Inne meble i akcesoria wzmacniają tę szczególną narrację projektową.

Lokalizacja: Atherton, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA