Austriacki design

1op1 Architectuur Sterker In Beeld
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Dom, który dawniej służył jako gabinet ortopedyczny, przekształcono w wymarzony dom klientów. W tej niezwykłej transformacji chcieli połączyć dwa style: elegancki, nowoczesny design rodem z Austrii i ciepłą, przytulną atmosferę szwedzkiej stolarki. Wynik? Harmonijne połączenie dwóch odrębnych stylów, które idealnie pasują do rezydencji oraz do klientów.

Projektując ten dom, wzięto pod uwagę nie tylko przestrzeń, ale także osobiste preferencje mieszkańców. Strategicznie oddzielono przestrzenie użytkowe, takie jak spiżarnia, pomieszczenie gospodarcze i korytarz, od części dziennej. Spacerując korytarzem odkrywa się różne style i wyjątkowe przestrzenie. Salon i kuchnia otwarto z tyłu, aby zmaksymalizować naturalne światło.

Zewnętrzną część domu charakteryzuje połączenie eleganckiego sztukaterii i ciepłego drewna. Poszerzono nawet tylną osłonę, jeszcze bardziej zacierając granicę między wnętrzem a zewnętrzem, zgodnie z życzeniem rodziny. We wnętrzu celowo zdecydowano się na połączenie dwóch różnych stylów, które są kluczowe dla projektu. Te dwa różne style są widoczne nie tylko we wnętrzu, ale także na zewnątrz domu. Starannie wybrano i zintegrowano różne materiały stawiające czoła różnym wyzwaniom. Zastosowane drewno pochodzi z Austrii i zostało wykorzystane na werandy, okapy, okładziny drewniane i różne elementy w salonie.

Komfort i bezpieczeństwo z Grenton Smart Home

Gabinet ortopedyczny przemieniony w dom – to idealne miejsce dla rodziny, gdzie austriacki design spotyka się z ciepłem szwedzkiej stolarki. Gdyby system Grenton Smart Home znalazł się w tym domu, zapewniałby nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo: automatyczne zarządzanie roletami nie tylko regulowałoby światło słoneczne, ale także zwiększało prywatność i bezpieczeństwo.

Lokalizacja: Urk, Holandia

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home