Basket BARN

Shoot Factory
Kategorie: Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Basket BARN znajduje się w małej wiosce w East Sussex, niedaleko Lewes. Sercem tego wiejskiego domu jest XVI-wieczny budynek z muru pruskiego z pięknymi ścianami z gliny, ceglanymi podłogami i dużym kominkiem typu inglenook. Do czasu powstania linii kolejowej w okolicy w latach 70. XIX wieku bryła istniała jako wiejski pub.

Z biegiem lat do pierwotnej bryły dodano dodatki, aby stworzyć wyjątkowy dom z wieloma różnymi poziomami i różnymi stylami. Z podjazdu przechodzi się obok pracowni do drzwi wejściowych i na główny, wypełniony światłem poziom mieszkalny z betonową podłogą, która biegnie obok pianina i łazienki z prysznicem, przez kuchnię i salon do dwuskrzydłowych drzwi wychodzących na wiejski ogród i pole dalej. Schody w dół do obszaru o podwójnej wysokości, prowadzą do oryginalnego domu z przytulnym salonem, kominkiem z palnikiem, ceglanymi podłogami i ścianami z cegły. Po jednym schodku w górę, gdzie króluje parkiet i biel korytarza wyłożonego panelami na pióro i wpust, Basket BARN prowadzi do sypialni.

W górę starych, krzywych schodów na pierwszym piętrze mieści się kolejna sypialnia, łazienka i schody w dół do tylnej sypialni. I tutaj króluje drewniana podłoga. Na tyłach ogrodu znajduje się założony ogród warzywny otoczony grabowym żywopłotem, stara szklarnia i sad z sauną, którą stworzono z boksu, gdzie przewozi się konie.

Lokalizacja: East Sussex, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA