Belmont Park House

WHIT PRESTON
Partnerzy

O inspiracji

Belmont Park House to dom, który stanął na brzegu Shoal Creek, jednego z głównych dopływów zasilających w Austin rzekę Kolorado.
nowoczesna STODOŁA składa się z dwóch elementów obitych drewnem daglezji zielonej, wznosząc się nad rzeką na wapiennej plincie.

Dwa drewniane elementy łączy przeszklony salon, który przypomina most, ciągnąc się nad „jaskinią” wydrążoną w fundamencie. Z podjazdu wchodzi się do domu przez uniesione przejście prowadzące do drzwi frontowych. W tym miejscu można też jednak zejść po schodach do „kamiennej jaskini”, która łączy się z zadaszonym tarasem i drugim, prywatnym wejściem. Wzdłuż tych schodów powstał ukształtowany przez człowieka kaskadowy spadek, który nawiązuje do cyklu życia biegnącej poniżej rzeki.Wnętrza domu o powierzchni blisko 380 m2 odzwierciedlają zewnętrzną prostotę domu, tworząc różne, intymne miejsca na rodzinne spotkania. W salonie uwagę skupia korona dużego drzewa, która zapewnia domownikom odpowiednią ilość cienia w gorące dni. W wielu pomieszczeniach pojawia się kontynuacja materiału wykorzystanego na elewacji, czyli drewna daglezji zielonej, która tu ma jednak inne, bardziej luksusowe wykończenie. Ciepłe drewno zestawiono z czarną stalą, ręcznie wykonanymi płytkami ceramicznymi oraz wstawkami z marmuru i brązu.

Zasadnicza geometria tego domu nie wymaga dodatkowych ornamentów, skupiając się na prostocie i wysokiej jakości wykończeniach. Cała estetyka domu łączy różne zamiłowania właścicieli – od rustykalnych elementów rodem z teksańskiego rancza po wypolerowane, ekskluzywne dodatki.

Lokalizacja: USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA