Praktyczna estetyka zamknięta w nowoczesnej STODOLE

Partnerzy

O inspiracji

Dom składa się z dwóch budynków z dwuspadowym dachem, ustawionych prostopadle względem siebie. Bryła stanowi ucieleśnienie inspiracji skandynawską architekturą.Projekt domu „Bergen” oparto na kształcie litery H. W budynku, garaż i część mieszkalną rozmieszczono po przeciwległych stronach. Strefy oddzielono pośrodku wejściem i łazienką. Połączenie dwóch budynków w ten sposób pozwoliło stworzyć z drugiej strony bryły wnękę stanowiącą taras. Zewnętrzne patio i widok za nim, jest przepiękne eksponowane z wnętrza domu poprzez przeszkloną, biegnącą wzdłuż schodów, ścianę salonu.

Parter stanowi duży prostokątny pokój na planie otwartym, w którym znalazło się miejsce na salon oraz kuchnię i jadalnię. Na taras wchodzi się przez kuchnię, która zajmuje całą tylną ścianę budynku. Kuchnię zaprojektowano w praktyczny i funkcjonalny sposób. Znalazło się miejsce na odpowiednią ilość blatu roboczego oraz przestrzeni do przechowywania. Centrum kuchni stanowi symetryczna wyspa.

Na piętrze znalazło się miejsce na 3 sypialnie oraz małą przestrzeń biurową. Część mieszkalna to powierzchnia wielkości ok 240m2. Garaż to dodatkowe 35m2. Pokrycie dachowe to blacha na rąbek stojący. Na elewacji zaplanowano połączenie czarnej cegły i desek elewacyjnych, które po czasie nabiorą szarego kolorytu.

Budujesz dom i szukasz zaufanych dostawców materiałów? Zajrzyj do naszej zakładki PARTNERZY.

Tekst: nowoczesna STODOŁA