Bigwin Island Club Cabins

MacKay-Lyons Sweetapple Doublespace Photography
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Miejsce jest osłonięte, pełne roślinności i skał i na pierwszy rzut oka nie wygląda przyjaźnie. Jednak to właśnie ono stało się główną inspiracją architektów z firmy MacKay-Lyons Sweetapple Architects.

Kształty domków wynikają ze specyfikacji miejsca, ale architekci czerpali też inspirację z typowych form domów z regionu Muskoka. Charakteryzują je werandy, monolityczny kształt i dachy kryte gontem. Ważnym elementem projektów stały się wysokie sufity i drewniane podbicie, paleniska i przeszklone elementy werandy. Taka strategia projektowa miała podkreślić leśny charakter domów i wzmocnić ich więź z naturalnym otoczeniem.

Jak większość prac firmy MacKay-Lyons Sweetapple, także projekt Bigwin Island Club Cabins jest silnie powiązany ze swą lokalizacją i historią miejsca. Jednocześnie widoczne są tu ponadczasowe i uniwersalne zasady projektowania. Architektom udało się połączyć psychologiczne potrzeby dotyczące zarówno przyszłości i ponadczasowości samego projektu, nie zapominając przy tym o przytulności pomieszczeń i wygodzie samych mieszkańców.

Lokalizacja: Ontario, Kanada
Teskt: nowoczesna STODOŁA