Nowoczesny, przestronny i ekologiczny dom z zastosowaniem pomp ciepła

Partnerzy

O inspiracji

Black BARN Skye to nowy luksusowy dom wakacyjny na wyspie Skye. Fantastycznie nowoczesny i przestronny dom, urządzony w najwyższym standardzie.Przestrzeń dzienna, jadalnia i kuchnia na otwartym planie, a także wszystkie 3 sypialnie mają wspaniały widok na zatokę Broadford. Położony w samym sercu malowniczego miasta Broadford, oddalony jest spacerkiem od wielu restauracji, barów i sklepów.

Pompy ciepła NETSU jako źródło ciepła są wyraźnie coraz popularniejszym wyborem klientów zarówno przy termomodernizacjach starych domów, ale głównie podczas stawiania nowych, nowoczesnych konstrukcji. Dzięki innowacjom technicznym wzrasta wydajność pomp, szczególnie dla umiarkowanej strefy klimatycznej, ale i spadają koszty samych urządzeń oraz ich instalacji. Jedynym realnym konkurentem w kwestii niskich kosztów ogrzewania pomp ciepła jest ogrzewanie gazowe. Jednak już teraz pojawiają się problemy w zaopatrzeniu w gaz jak i niepewność co do przyszłych cen tego paliwa. W przeciwieństwie do gazu dzięki popularnym instalacjom fotowoltaicznym konsument sam może wyprodukować dużą część energii elektrycznej, z której będzie korzystała pompa ciepła. Tym samym rozważając budowę nowych domów instalacja pompy ciepła, która nie potrzebuje przyłącza gazowego, pomieszczenia kotłowni i kominów spalinowych jest już tańsza i wygodniejsza od jakiegokolwiek tradycyjnego systemu ogrzewania. Biorąc to wszystko pod uwagę przyszłość rozwoju rynku pomp ciepła rysuje się bardzo interesująco.

Dużą część energii elektrycznej budynek generuje z rozległych paneli słonecznych. Jeśli prowadzisz samochód elektryczny, to naładujesz go za darmo, korzystając z portu ładowania samochodów elektrycznych na parkingu.

Lokalizacja: Broadford, wyspa Skye, Szkocja
Tekst: nowoczesna STODOŁA

 

Wynajem

Black BARN Skye