Boutique Coffee

EWOUT HUIBERS
Partnerzy

O inspiracji

Znajduje się ona na parterze kompleksu Harrison Urby, w mieście Harrison w stanie New Jersey i trzeba przyznać, że jest niezwykła.Założyciel kawiarni, Johan Pesenti, współpracował blisko z firmą Concrete z Amsterdamu, która zajmuje się architekturą i wykończeniem wnętrz. Wspólnie udało się stworzyć bajeczne miejsce, w którym stali klienci mogą cieszyć się wysokiej jakości, starannie wypalaną kawą.
„Chcieliśmy mieć otwartą przestrzeń, oświetloną naturalnym światłem, gdzie będzie można poczuć się jak w szklarni” – wyjaśnia Pesenti. „Kawa tworzona przez Coperaco, którą można znaleźć w najlepszych restauracjach i hotelach na świecie, jest wypalana ręcznie w małych ilościach, a firma zwraca szczególną uwagę także na uprawę i zbiory kawy. Z tego powodu stworzenie relacji z ziemią było kluczowe w projekcie samej kawiarni” – jak dodaje.
Pionowe listwy w połączeniu z liśćmi, które osłaniają specjalną konstrukcję, odgradzają ciężki podświetlany, marmurowy bar. Mozaika na podłodze tworzy wizualną granicę przestrzenie, a odpowiednio dopracowane oświetlenie tworzy przytulną atmosferę we wnętrzu kawiarni. Akcentem, który różnicuje przestrzeń na wewnętrzną i zewnętrzną jest też oryginalny, dwupiętrowy „domek na drzewie”, który powstał we wnętrzu. Konstrukcja została wykonana z drewna i zamknięta została ścianą z grubego sznurka, a w środku powstała przytulna przestrzeń z wygodnymi fotelami, w której urządzono niewielką bibliotekę przy kominku.

Lokalizacja: USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA