Burying Hall Farm

Brooks & Falotico Jennifer Holt
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Firma architektoniczna Brooks & Falotico i ich przyszły klient, Tyler Mitchell, poznali się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Mitchell wraz z żoną natknęli się na projekt firmy na Pintereście. Zaledwie kilka tygodni później Mitchell zaprosił architektów na spacer po ich posiadłości o powierzchni trzech akrów w Greenwich w stanie Connecticut.

XVIII-wieczna posiadłość w nowoczesnym stylu

„Moja żona i ja znaleźliśmy XVIII-wieczną posiadłość. Pomyśleliśmy, że może odrestaurujemy istniejące struktury, a następnie zbudujemy coś podobnego do domu, który widzieliśmy i kochaliśmy na Pintereście?” – wyjaśnia Mitchell. „Pomysł polegał na połączeniu bardzo starych, oryginalnych struktur farmy z nowymi, współczesnymi, które dodadzą architekci”.

Posiadłość wraz z dwupoziomową STODOŁĄ zbudowaną w 1730 r., stanowiła wyzwanie dla architektów: „Musieliśmy wymyślić, jak zbudować współczesny dom główny, który znajduje się na tej samej posiadłości, co 300-letnia STODOŁA” — mówi Willette. „Co więcej, jedynym sposobem, aby dostać się do nowoczesnego domu, jest przejechanie przez teren obok zabytkowej STODOŁY. Przejście musiało więc sprawiać wrażenie spójnego i płynnego” — dodaje Falotico.

Inspiracja z Pinteresta

Chociaż Mitchell i jego żona chcieli, aby dom był wyjątkowy i oryginalny, pokochali dwa szczególne elementy projektu firmy na Pintereście. Chcieli, aby zostały one włączone do ich nowego domu. Pierwszym z nich był metalowy dach z pojedynczym rąbkiem. „Miał tak piękny kolor w każdym świetle, że naprawdę musieliśmy go mieć. To nie podlegało negocjacjom” — przyznaje Mitchell. Drugą cechą były ogromne okna. „Dostosowaliśmy je tak, aby wyglądały bardzo podobnie do tych, które widzieliśmy. Podobał nam się bowiem wygląd domu z zewnątrz” — kontynuuje Mitchell. Ponadto obie funkcje wypełniają lukę między uświęconymi tradycją elementami posiadłości a elementami super współczesnymi.

Kalifornia w Connecticut

Drugie wyzwanie architektów było bardziej kreatywne niż logistyczne. Mitchellowie, którzy mieszkali w San Francisco przez ostatnie 10 lat, chcieli, aby wnętrze Burying Hall Farm naśladowało otwarte, rozległe przestrzenie Napa w Kalifornii. Odpowiedź architektów? Wielki pokój, duża przestrzeń bez ścian, w którym mieszczą się dwie przestrzenie mieszkalne, otwarta kuchnia, kącik jadalny i piwnica z winami. Inspiracja pochodziła z klasycznych winnic Napa.

Lokalizacja: Connecticut, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA