Cabin in the Woods

Perathoner Architects Aldo Amoretti
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Nowoczesny domek w Val Badia we Włoszech, na nowo definiuje alpejski luksus. Zaprojektowany w 2023 roku przez Perathoner Architects, to coś więcej niż rezydencja. To trwałe arcydzieło.

Położony w spokojnym regionie Armentarola, oferuje wspaniałe widoki na szczyty Dolomitów. Czerpiąc z lokalnych tradycji, charakteryzuje się wyjątkową alpejską architekturą ze współczesnymi akcentami. Projekt domu sprytnie łączy tradycję z innowacją. Architekci podzielili go na solidny, częściowo zanurzony poziom gruntu i górną kondygnację z dwuspadowym dachem. Takie podejście pięknie integruje dom z naturalnym otoczeniem. Elewacje i dach, inspirowane lokalną architekturą, prezentują nowoczesne podejście do stylu alpejskiego.

Lokalne materiały, takie jak biały kamień dolomitowy i drewno modrzewiowe, zwiększają trwałość budynku. Wewnątrz błyszczy dbałość Perathoner Architects o szczegóły, a panele i podłogi z lokalnego dębu tworzą ciepłą, zachęcającą atmosferę. Dom posiada funkcjonalną piwnicę podziemną, idealną na parking samochodowy i rowerowy. Powyżej dwa piętra mieszkalne oferują komfortowe przestrzenie mieszkalne. Niższy poziom obejmuje przytulny salon i jadalnię wraz z kuchnią. Na piętrze dwie sypialnie, dwie łazienki i sauna oferują spokojny wypoczynek, ucieleśniający nowoczesną alpejską elegancję.

Lokalizacja: Val Badia, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA