Campo Resort – wypoczynek i architektura

Campo Resort

Partnerzy

O inspiracji

Poznaj Campo Resort – miejsce, w którym czas to pojęcie względne. Nowoczesny kompleks domków położony w dolnośląskim Zieleńcu jest projektem studia _slab_ architekci. Każdy z budynków przyjął formę prostej, klasycznej bryły nowoczesnej STODOŁY usadowionej na kamiennym cokole. Element rozpoznawczy budynków stanowi pokrycie ażurową okładziną z czarnych, drewnianych lameli. Te z elewacji przechodzą płynnie w pokrycie dachowe. Tworzy to spójny, elegancki oraz nowoczesny efekt czarnej „szkatułki” na zielonym, górskim zboczu.

Bryły Campo Resort

Zagospodarowanie terenu Campo Resort przemyślano tak, aby budynki tworzyły luźną, z pozoru przypadkową, krajobrazową kompozycję. Niczym w niewielkiej alpejskiej wiosce. Wszystkie domy zwrócono swoimi przeszklonymi ścianami w tę samą stronę. W konsekwencji usytuowano je w taki sposób, aby zapewnić gościom pełną prywatność, jednocześnie zapewniając niezakłócony niczym widok na las i góry. Elementem rozpoznawczym budynków jest minimalistyczna, antracytowa elewacja, która płynnie przechodzi od cokołu poprzez ściany aż po pokrycie dachowe. Natomiast w jednej ze ścian szczytowych wszystkich budynków, zwróconej w kierunku górskich widoków, umieszczono panoramiczne okna. Te bez wątpienia zapewniają niczym niezakłócone widoki dla osób przebywających zarówno na parterze jak i na poddaszu.

Pod kątem funkcjonalnym domy podzielone są na trzy strefy. Cokół, w którym znajduje się prywatna narciarnia, w miesiącach letnich pełniąca również funkcję przechowalni innego sprzętu sportowego, sauna oraz pomieszczenie techniczne. Dalej, parter to strefa dzienna z dostępem do rozległego, zadaszonego tarasu, hol wejściowy oraz łazienka. Z kolei poddasze mieści w sobie dwie sypialnie oraz łazienkę.

Wypoczynek w Zieleńcu

Spokojna okolica otoczona przyrodą i wyjątkowy alpejski mikroklimat sprawią, że bez problemu oderwiesz się od codzienności i odpoczniesz od zgiełku miasta. Do Twojej dyspozycji pozostaje STODOŁA na wyłączność o powierzchni 70 metrów kwadratowych. Po przyjeździe czekać na Ciebie będzie koszyk powitalny ze smakołykami przygotowanymi przez Właścicieli. Zmarznięte stopy ogrzeje podłogowe ogrzewanie. Woda w Campo Resort pochodzi z prywatnego ujęcia (studnia głębinowa). A jeśli przyjazd w Zieleńcowe progi wiąże się z odpoczynkiem od świata i ludzi – domki otwierane są na indywidualne kody, które przesyłane są mailowo w dniu przyjazdu.

Głodny informacji oraz atrakcji? Zajrzyj do zakładki Campo Resort na łamach nowoczesnej STODOŁY. Zachęcamy do śledzenia codzienności STODÓŁ na wynajem na mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku.

Autorzy:

Architekt: _slab_ architekci
Fotograf: Hipek Terpiński