Casa Cedros

Aagnes Cesar Bejar
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Casa Cedros niewątpliwie w całości odzwierciedla estetykę studia projektowego Aagnes. Dom znajduje się w Tapalpa, mieście w południowych górach stanu Jalisco w Meksyku. Zaprojektował go Sergio Ortiza, znany architekt. W jego pracach znajdujemy nie tylko odniesienia do Luisa Barragána, Rafaela Urzúa czy Pedro Castellanosa, ale także autentyczne meksykańskie elementy Światłocień, wykorzystanie lokalnych i surowych materiałów oraz patio jako element wiodący.

W Casa Cedros widzimy wyrafinowane wykorzystanie drewna i kamienia. Oświetlenie jest tutaj żywą kompozycją, na przemian z oknami i kratami, a patio jest miejscem spotkań towarzyskich. Jest też przestrzenią kontemplacji krajobrazu i natury. Dom jest doskonale spleciony z Tapalpa, aby podtrzymać tradycje regionu. Tradycje, które przetrwały dzięki poszanowaniu rzemiosła, trosce o miejsce pochodzenia, a także historii.

Zaangażowanie studia Aagnes nie ogranicza się do regionalizmu jako znaku towarowego. Wierni jego stylowi poszukują dialogu ze współczesnymi dziełami, materiałami i formami. W tej kompozycji nie ma hierarchii między popularnym rzemiosłem artystycznym, klasycznymi dziełami i autorskim projektem. Odczytanie przestrzeni jest bardziej zorientowane na ponadczasową równowagę, w której przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są cenione na tym samym poziomie.

Każdy element opowiada historię, która zawiera jego wyjątkowość. Chociaż jego ostatecznym celem jest integracja w kontekście większej skali, jego indywidualne wydobycie jest godne uznania.

Lokalizacja: Tapalpa, Meksyk
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Aagnes

Fotograf