Casa en Rubielos de Mora

Ramon Esteve Estudio Mariela Apollonio
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Celem projektu była renowacja reprezentacyjnego, tradycyjnego domu w starej dzielnicy Rubielos de Mora.

Tradycyjną architekturę połączono z nowoczesnym duchem. Dom zintegrowano z historycznym otoczeniem, ale związano również z teraźniejszością. Zewnętrzna elewacja nawiązuje stylem, materiałami, kolorami i proporcjami między bryłą a pustką otaczającej zabytkowej zabudowy. Elewację i ścianę parterową domu wykończono zgodnie z układem elewacji i z wytycznymi starego kwartału. Strategia zastosowana w rdzeniu domu nie jest zauważalna z zewnątrz.

Budynek jest domem w kształcie litery L z trzema kondygnacjami. Parter zaprojektowano jako cokół otwierający się na ulicę, zawierający dostęp i inne tradycyjne funkcje, takie jak piwnica z winami i skład drewna. Pierwsze i drugie piętro zawiera pomieszczenia mieszkalne i jest otwarte na wewnętrzny dziedziniec. Pierwsze piętro zawiera pokoje dzienne, a na drugim piętrze znajdują się sypialnie i słoneczny taras wypoczynkowy.

Materiały i system budowlany użyte do budowy domu są zgodne z tradycyjnymi metodami z nowoczesnym językiem. Powstały budynek zachowuje ciepło i komfort tradycyjnej kamienicy. Idealne warunki do spokojnego życia.

Lokalizacja: Rubielos de Mora, Hiszpania
Tekst: nowoczesna STODOŁA