Casa Gardenia

Estudio Atemporal LGM Studios
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Ponadgabarytowy dwuspadowy dach znajduje się na szczycie Casa Gardenia autorstwa Estudio Atemporal, tworząc zadaszoną przestrzeń, która rozciąga salon na zewnątrz. Dom o powierzchni 143 metrów kwadratowych zaprojektowano jako azyl dla rodziny. „Dom służy jako miejsce schronienia na wsi, z dala od miasta” – mówią architekci z Estudio Atemporal.

Gdy odwiedzający zbliżają się do domu, jego najbardziej widoczną cechą jest ogromny metalowy dach, który wystaje poza obrys domu, tworząc zadaszone patio. Jego dwuspadowa forma została zainspirowana tradycyjną architekturą, co skłoniło Estudio Atemporal do opisania go jako „współczesnej kabiny”.

Przestrzenie publiczne domu znajdują się w przestrzeni o podwójnej wysokości utworzonej przez kątowy dach. Architekci zaprojektowali kuchnię, salon i jadalnię w układzie otwartym, z dużymi szklanymi drzwiami, które prowadzą gości na zadaszone patio. „Ta przestrzeń rozciąga się na taras, który w harmonijny sposób integruje oba elementy, wewnętrzne i zewnętrzne” – wyjaśniła pracownia.

Na jednym końcu części wspólnej znajduje się mały kącik do czytania, do którego prowadzi drabina. Zapewnia to dodatkową przestrzeń. Na przeciwległym końcu pokoju ściana z cegły o podwójnej wysokości i dwa krótkie stopnie prowadzą do sypialni, które zajmują drugą połowę domu. Na parterze znajdują się dwie sypialnie, a główny apartament znajduje się na częściowym drugim piętrze. Ciepłe wykończenia przebiegają przez wnętrza domu, w tym drewniane akcenty na ścianach, podłogach i sufitach.

Lokalizacja: San Simón El Alto, Meksyk
Tekst: nowoczesna STODOŁA