Casa Grande

Lado Blanco Arquitecturas Carla Capdevila
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Casa Grande to integralna renowacja domu o powierzchni 400 m2 w Madrycie. Łatwo można znaleźć tu dzikie zwierzęta, które dzielą z domem środowisko z autochtoniczną roślinnością. Renowację starego domu przeprowadzono dla rodziny, która pragnęła miejsca do spotkań w większym gronie. Efektem jest dom, który integruje się z otaczającym go środowiskiem naturalnym.

Interwencja ochroniła pierwotną morfologię domu. W projekcie odzyskano kamień, który był ukryty pod warstwami zaprawy, zwiększając jego wartość zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Zachowano kompozycję elewacji, obramowując i uszlachetniając oryginalne szczeliny. Od początku projektu brano pod uwagę połączenie konstrukcji z ogrodem, odzyskując również istniejące elementy przestrzeni zewnętrznej i włączając całkowicie rodzimą roślinność, wtapiając ją w istniejący krajobraz.

Dla rozmieszczenia wnętrz parter wyznaczono jako strefę spotkań całkowicie powiązaną z otoczeniem zewnętrznym, a piętro na pokoje dla rodziny i przyjaciół. Na parterze komunikacja jest płynna i przezroczysta. Naznaczona obecnością kamiennej ściany, która dzieli dom na dwie przestrzenie. Oddziela też kuchnię i jadalnię od salonów domu . Na pierwszym piętrze pokoje rozmieszczono wsparte na tej samej ścianie, która dzieli dolne piętro. Stworzyło to pokoje z wbudowanymi łazienkami. Projekt wnętrz domu definiuje prawdziwe i naturalne materiały, które współistnieją z oryginałami i łączą wnętrze domu z otaczającą naturą.

Lokalizacja: Madryt, Hiszpania
Tekst: nowoczesna STODOŁA