Casa Morelli

Holzrausch Oliver Jaist
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Casa Morelli to dom wakacyjny w gminie Radda in Chianti w sercu Toskanii. Zbudowany w klasycznym stylu toskańskim, dom całkowicie odrestaurowano w latach 2018-2019. Rozbudowano go o przestronną fasadę i uzupełniono o współczesne wnętrze.

Dom podzielono na dwa domy, których początki sięgają XV wieku. Obie konstrukcje połączono wspólnym budynkiem. Centrum domu stanowi część dzienna i jadalnia w stylu loftu z otwartą kuchnią. Charakterystyczne dla pokoju jest duże okno panoramiczne, które można całkowicie otworzyć. Umożliwia to płynne połączenie przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej oraz widok na łagodny pagórkowaty krajobraz Chianti Classico.

Duży obszar zewnętrzny rozciąga się całkowicie wokół doliny domu. Wyposażono go w kilka dających cień pergoli, kuchnię na świeżym powietrzu i miejsce do siedzenia na śniadanie z rodziną lub wspólny zachód słońca. Nieco powyżej domu znajduje się duży basen, z którego można korzystać we wspólnocie z czterema sąsiednimi domami. Dwa parkingi w cieniu cyprysów są połączone z domem ścieżką z naturalnego kamienia.

Lokalizacja: Radda in Chianti, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt