Casas Caiadas

Pereira Miguel Arquitectos Rute Raposo Fernando Guerra
Kategorie: Domy wypoczynkowe
Partnerzy

O inspiracji

Para z Lizbony zakupiła małą działkę z czterema bryłami w ruinie w środku Alentejo, zwaną Moinho do Barroco (Młyn Wodny Barroco). Lokalizacja jest odległa, bez dostępu do utwardzonej drogi i dostępna tylko latem, ponieważ rzeka wypełnia się i przelewa zimą. Osobliwy teren zyskał miano Casas Caiadas, dzięki projektowi renowacyjnemu.

Pierwsze kilka dni upłynęło na oczyszczaniu terenu, badaniu terenu i zastanawianiu się, co dalej. Para postanowiła uzyskać pomoc i przede wszystkim odrestaurować cenne oryginalne budynki, zachowując wyjątkowość oryginalnych konstrukcji. Znaleźli odpowiedniego partnera do projektu, który rozumiał bogactwo architektoniczne miejsca – architekta Luísa Pereiry Miguela.

Projekt Casas Caiadas (w wolnym tłumaczeniu bielone domy) to obecnie wiejska posiadłość turystyczna w regionie Arraiolos, na północ od Évora, zaprojektowana z myślą o rodzinach lub grupach do ośmiu osób. Casas Caiadas to trzy niezależne domy (plus jeden podporowy), całkowicie przebudowane na konstrukcjach dawnych młynów wodnych. Butikowy dom otoczony jest naturą, bujną zielenią, strumieniami i megalitycznymi skałami. To miejsce na relaks w strumieniu płynącym między kamieniami, w otoczeniu stuletnich drzew oliwnych, menhirów i basenu przypominającego plażę.

Więcej miejsc wypoczynkowych znajdziesz w zakładce „Do wynajęcia”.

Lokalizacja: Sabugueiro, Portugalia
Tekst: nowoczesna STODOŁA