Catalan Farmhouse

Ana Engelhorn Hector Jensen Pie
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Catalan Farmhouse to prawdziwy dom z historią. Ten wiejski dom składa się z dwóch wież z XVI wieku i głównego budynku dobudowanego w XVII wieku. Ciekawostka: wieże służyły niegdyś jako wieże strażnicze pobliskiego zamku do wypatrywania piratów nadciągających z morza.

Mając tak długą, bogatą historię, wieże te zostały objęte ochroną narodową. Wymagało to od architektów zajmującymi się renowacją, skupienia uwagi na głównym budynku. Nawet ten główny budynek wymagał starannego rozważenia, zaangażowania wyspecjalizowanych budowniczych i architektów, aby przywrócić ten klejnot do dawnej świetności. Skupiono się na stworzeniu domu z trzema sypialniami przy użyciu oryginalnych materiałów i podkreśleniu historycznych elementów, takich jak kamienne podłogi na parterze i zabytkowe dębowe deski na piętrze. Zaakcentowano wysokie sufity w posiadłości, aby stworzyć duże, przestronne pokoje, które wprowadzają do wnętrza rozległą hiszpańską wieś.

Do wystroju wybrano antyczne meble z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, które pasują do zabytkowego europejskiego domu wiejskiego. Śmiałe, współczesne akcenty, takie jak chromowana armatura łazienkowa i nowoczesne dzieła sztuki, przenoszą wygląd do XXI wieku, tworząc eleganckie połączenie antycznego uroku i nowoczesnego luksusu.

Lokalizacja: Costa Brava, Hiszpania
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf

Hector Jensen Pie