Catskills Forest Cabin

SOON Architecture Studio Andrew Fu
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

SOON Architecture Studio odnowiło dom w mieście Eldred na południu Catskills. Położony na leśnej polanie, nowo wyremontowany dom wykorzystuje otoczenie, ustawiając okna po każdej stronie tak, aby można było z nich podziwiać otaczający las.

Przed remontem dom był w dobrym stanie. Okna były jednak za małe, a piwnicę nie wykorzystywano jako przestrzeń mieszkalna. „Wykończenia budynku były w złym stanie. Piwnica była całkowicie nieużytkowana. Dom znajdował się na pięknej zalesionej działce, ale nie wykazywał zainteresowania połączeniem się z otoczeniem. Projekt musiał umożliwić temu małemu budynkowi wykorzystanie jego potencjału jako rodzinnego domu wakacyjnego poprzez połączenie go z otoczeniem i wykorzystanie całej dostępnej powierzchni” – wyjaśnił dyrektor SOON, Chad Murphy.

Na poziomie wejściowym, gdzie piwnicę przekształcono w przestrzeń mieszkalną, drewniane ściany i podłogi wyłożone kafelkami witają w prostym i trwałym przedsionku. Sauna i apartament dla gości znajdują się na tym niższym poziomie. Widziane od wejścia, schody wznoszą się w górę, witając na górze, w otwartej, wypełnionej światłem przestrzeni życiowej. Kuchnia, jadalnia i przestrzeń dzienna mają podwójną wysokość i są przebite nowymi, dużymi oknami, które podkreślają otaczający las. To serce domku, w którym znajduje się nowy kominek opalany drewnem. Na tym piętrze znajdują się również dwie dodatkowe sypialnie z nowo obramowanymi widokami na zewnątrz. Na piętrze, pod spadzistym dachem, znajduje się mały pokój rodzinny wyłożony drewnem.

Lokalizacja: Eldred, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Andrew Fu