Celestia

Unique Homestays
Partnerzy

O inspiracji

Miejsce, gdzie góry wspinają się, by muskać gwiazdy, a samotność Brecon Beacons tylko dodaje miejscu uroku. Pośród ziem Talybont-on-Usk miesci się stary kamienny dom spoczywający na otwartej polanie pod płaskimi szczytami Pen-y-fan – najwyższego szczytu w parku narodowym. Romantyczny, odległy i pełen eklektyzmu, ten luksusowy dom wiejski z własnym wyżywieniem jest idealnym miejsce, aby wypocząć.

Kiedy poprzedni właściciele natknęli się na ogłoszenie w gazecie dotyczące tego zapomnianego XVII-wiecznego długiego domu i chaty, w miejscu tym nie było prądu ani bieżącej wody. Z pomocą rzemieślników zza wzgórza w Hay-on-Wye podczas 10-letniego remontu zaniedbane gospodarstwo przekształcono w luksusowe miejsce na wynajem.

Główny dom wiejski ma w sobie ciepło wspaniałej górskiej kryjówki: miejsce, w którym marzy się o zasypaniu śniegiem bez łopaty. Patynowany tynk i cegły pozostały odsłonięte, ogrzewanie podłogowe ukryte jest potajemnie pod starymi płytami chodnikowymi, a stuletnie kominki zachęcają, aby wygrzewać się w blasku otwartego płomienia. Ściany są pokryte gliną, a wylany beton i podłoga z sizalu kontynuują motyw organiczny. W domku po drugiej stronie ogrodu znajduje się przestrzeń wspólna, w której można delektować się koktajlami i grać w bilard.

Lokalizacja: Talybont-on-Usk, Walia
Tekst: nowoczesna STODOŁA