Chalet Depanger

Noe Duchaufour Lawrance Vincent Leroux
Partnerzy

O inspiracji

Ten super nowoczesny projekt domu, zainspirowany tradycyjnymi, alpejskimi chatami, został opracowany przez francuskiego architekta Noe Duchaufour Lawrance. Powstało odważne połączenie nowoczesnych wnętrz i górskiej chaty z widokiem na Alpy Francuskie.

„Chalet Depanger” to rodzinna rezydencja. Drewniane belki, znane z tradycyjnych alpejskich domów typu „chalet”, wyglądają niezwykle w połączeniu z nowoczesnymi formami geometrycznymi i powierzchniami o płynnie przechodzących liniach. Całość tworzy przestrzenie wyjątkowo ciepłe i wygodne.

Dom ma proste formy i organiczne kształty, które koncentrują się wokół drewnianych belek. Jasne wykończenie wnętrz oraz miękkie linie tworzą wrażenie przestronności. Unikatowy projekt kominka, który znajduje się w centrum pokoju dziennego, tworzy piękny punkt kontaktowy dla całego projektu i jest idealnym miejscem do wspólnego spędzania czasu. Atmosfera typowa dla tradycyjnych alpejskich domów nabiera wyjątkowego charakteru, dzięki śmiałym pomysłom na wykończenie wnętrz. W efekcie powstało nowoczesne wnętrze o wyrazie mocno artystycznym.

Projekt pomieszczeń jest minimalistyczny i jasny, opierając się w dużym stopniu na połączeniu naturalnego kamienia z drewnem. Ma charakter nieco futurystyczny, dzięki zestawieniu drewnianych belek z polerowanym betonem, szkła z naturalnym kamieniem, unikatowego kominka ze stylowymi meblami, czy białego koloru z niezwykłymi formami i kształtami. Ważnym elementem tego projektu są okna, które zapewniają mieszkańcom piękne widoki na góry i  okolicę. Spore okna wprowadzają też do wnętrza dużo naturalnego światła, dzięki czemu pomieszczenia wydają się być jeszcze bardziej przestronne i lekkie.

Lokalizacja: Saint-Martin-de-Belleville, Francja
Tekst: nowoczesna STODOŁA