Chalet Depanger

Noe Duchaufour Lawrance
Partnerzy

O inspiracji

To super nowoczesny projekt domu, zainspirowany tradycyjnymi, alpejskimi chatami, który został opracowany przez francuskiego architekta i projektanta o nazwisku Noe Duchaufour Lawrance. Powstało odważne połączenie współczesnych wnętrz i uroczej górskiej chaty z widokiem na Alpy Francuskie. „Chalet Depanger” – bo taką nazwę nosi ten projekt – to rodzinna rezydencja, która znajduje się w St Martin de Belleville. Drewniane belki, znane z tradycyjnych alpejskich domów typu „chalet”, wyglądają niezwykle w połączeniu z nowoczesnymi formami geometrycznymi i powierzchniami o płynnie przechodzących liniach. Całość tworzy przestrzenie wyjątkowo ciepłe i wygodne.
Dom ma proste formy i organiczne kształty, które koncentrują się wokół drewnianych belek. Jasne wykończenie wnętrz oraz miękkie linie tworzą wrażenie przestronności, która wydaje się być idealnym miejscem do wypoczynku po nartach, czy górskiej wspinaczce.
Unikatowy projekt kominka, który znajduje się w centrum pokoju dziennego, tworzy piękny punkt kontaktowy dla całego projektu i jest idealnym miejscem do wspólnego spędzania czasu.
Atmosfera typowa dla tradycyjnych alpejskich domów nabiera wyjątkowego charakteru, dzięki śmiałym pomysłom na wykończenie wnętrz. W efekcie powstało nowoczesne wnętrze o wyrazie mocno artystycznym.
Projekt pomieszczeń jest minimalistyczny i jasny, opierając się w dużym stopniu na połączeniu naturalnego kamienia z drewnem. Ma charakter nieco futurystyczny, dzięki zestawieniu drewnianych belek z polerowanym betonem, szkła z naturalnym kamieniem, unikatowego kominka ze stylowymi meblami, czy białego koloru z niezwykłymi formami i kształtami.
Ważnym elementem tego projektu są okna, które zapewniają mieszkańcom piękne widoki na góry i  okolicę. Spore okna wprowadzają też do wnętrza dużo naturalnego światła, dzięki czemu pomieszczenia wydają się być jeszcze bardziej przestronne i lekkie.

Tekst: nowoczesna STODOŁA