Nawet najdziwniejsze marzenia można spełniać

Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Nawet najdziwniejsze marzenia można spełniać. Dowodem na to jest ta skromna chata o powierzchni 160 m2, która powstała na północnym brzegu Zatoki Zmartwychwstania (ang. Resurrection Bay) w pobliżu miasta Seward na Alasce.

nowoczesna STODOŁA została starannie zaprojektowana i urządzona przez Studio Zerbey Architecture & Design, spełniając marzenie lokalnego marynarza – entuzjasty surfingu (tak, surfuje na Alasce), który kocha aktywności na świeżym powietrzu, ale wie, że po nich dobrze jest mieć ciepły i przytulny kąt.Dom zaprojektowano w formie prostokąta, aby ułatwić organizację i maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej. Dodatkowo uniesiono nad ziemię ze względu na ryzyko występowania lokalnych powodzi i zagrożenie tsunami. Działka leży też na terenie o wysokim ryzyku wystąpienia trzęsień ziemi. Widać więc, że właściciel nie boi się ryzykować, a projekt był niezwykle wymagający.

Najniższy poziom domku ma betonowe ściany, za którymi kryje się garaż na jeden samochód oraz system magazynowania wody, który przechwytuje wodę z dachu do dużych cystern i filtruje ją, by była gotowa do użycia. Biorąc pod uwagę klimat Alaski, architekci zastosowali dodatkową izolację cieplną oraz wzmacniane drzwi i okna z włókna szklanego. Wewnątrz udało się urządzić skromną, jasną, ale niezwykle przytulną przestrzeń z niesamowitymi widokami. Główny poziom domu mieści salon i kuchnię, stając się doskonałym miejscem do podziwiania panoramicznych widoków na zatokę. Pod dachem powstała jeszcze komfortowa przestrzeń, która służy jako sypialnia i miejsce do pracy.

Szukając takich dużych okien, zajrzyj do Multiko Architektura Okien

Lokalizacja: Seward, Alaska, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA