Chatka Nordmarka

Rever & Drage Architects Tom Auger
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Historycznie ten rodzaj budynku służył jako schronienie podczas wykonywania innych czynności rekreacyjnych, takich jak wędrówki, polowania lub wędkarstwo. Zwykle po to, by uciec od stresów dnia codziennego. Dla współczesnego mieszkańca miasta może to być obowiązkowa potrzeba.

Ta mała chatka w Nordmarka – bezpośredniej dziczy Oslo, dobrze wpisuje się w tradycję kryjówek. Zawiera najbardziej potrzebne funkcje, ale niewiele więcej. Jest łatwa do utrzymania w czystości. Jest też kameralna i przytulna. Oprócz przytulności i ściśle praktycznego charakteru, wysiłki skupiono głównie na walorach miejsca, w tym na widok z zachodem słońca, lasami i jeziorami.

Wnętrze ma prostą, ale funkcjonalną koncepcję z poziomami idącymi w górę i wokół obszaru centralnego. Przy wejściu schodek prowadzi do części dziennej. Dwa stopnie wyżej znajduje się strefa rekreacyjna połączona z częścią sypialną dla dorosłych, a na szczycie drabiny miejsce do zabawy i spania dla dzieci. Łazienka i schowek znajdują się w pozostałej części pod odpowiednimi poziomami.

Lokalizacja: Nordmarka, Norwegia Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Tom Auger