Chickadee

Surround Architecture Jensen Walker Pictures
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Ten ciepły rodzinny dom aż zaprasza, by do niego wejść. Usadowiony pośród drzew doskonale wykorzystuje swą spokojną, pełną przyrody lokalizację. Choć inspiracją dla projektu były dawne, amerykańskie domy na farmach, ten dom jest bez wątpienia nowoczesny. Autorami projektu są architekci z firmy Surround Architecture z Boulder w Kolorado. nowoczesna STODOŁA Chickadee stoi u podnóża wyżynnego obszaru o nazwie „Rocky Mountain Foothills”. Posiadłość w pełni wykorzystuje zalety tego miejsca.

Z zewnątrz Chickadee tworzy prosta, geometryczna konstrukcja, która została wykończona w sposób stylowy i nowoczesny, choć zachowuje swój rolniczy charakter. Wewnątrz domu widzimy natomiast żelazne i metalowe belki konstrukcyjne, malowane drewniane sufity, podłogi z dębu europejskiego, dwuczęściowe drewniane drzwi, a całość tworzy wystrój współczesny z delikatnym tchnieniem elegancji. Dom jest dwupoziomowy i ma dwa zewnętrzne patia oraz spory garaż. – „Założeniem było oddalenie ruchu samochodowego od samego domu, więc część garażowa została usytuowana w części frontowej działki, pozwalając reszcie budynku czerpać wszelkie korzyści z zalesionych, głównych części posiadłości” – wyjaśnia Dale Hubbard, założyciel firmy Surround Architecture.

Przestronność Chickadee

Uniesione lekko przejście łączy dwa budynki, nie zakłócając przepływu wody w położonym poniżej starym rowie. Prosta forma domu otwiera się na dwie strony – front i przód działki. Takie rozwiązanie przekłada się również na przestrzenie wewnętrzne, które otwierają się na zewnątrz na wszystkie strony. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych i ruchomych, szklanych ścian w salonie, dom Chickadee można maksymalnie otworzyć na jego otoczenie i przyrodę.

Rozkład wnętrza na piętrze jest prosty i jasny. Część strychu łączy sypialnię główną z sypialniami dzieci. „Koncept na wnętrze był od początku jasny i prosty, a przestrzeń miała tworzyć funkcjonalny dom rodzinny, co znajduje też swoje odzwierciedlenie w naturalnych materiałach i szkle. nowoczesna STODOŁA musiała być wydajna nie tylko pod względem energetycznym, ale także realizacyjnym, ponieważ musi ona troszczyć się o potrzeby wiecznie zmieniającego się życia rodzinnego” – wyjaśnia Hubbard.

Lokalizacja: Boulder, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA