Ciemny, śmiały i sexy

Roehner + Ryan
Partnerzy

O inspiracji

Styl tego domu, w typie nowoczesnej STODOŁY, można podsumować trzema słowami: ciemny, śmiały i sexy. Budynek o nazwie „The Black House”, czyli “Czarny Dom” wystawiony został na sprzedaż przez firmę z Phoenix – Knob Modern Design.
Firma Knob Modern, pod kierownictwem Amy Beaumont, przeprowadziła renowację budynku z 1964 roku, który znajduje się w miejscowości Tempe w Arizonie. Z typowego budynku stworzono dom z dwiema sypialniami i dwiema łazienkami, który z pewnością wyróżnia się wśród innych konstrukcji tego typu. Na początek Beaumont zdecydowała się na całkowite oczyszczenie wnętrza i pozostawienie odsłoniętych belek sufitowych, tworząc bardziej przestronne pomieszczenia na planie o powierzchni około 90 m2. Druga sypialnia ma wykonane na zamówienie stalowo-szklane, składane drzwi, które można złożyć powiększając przestrzeń główną salonu.

Sypialnia główna wykończona została półścianką, która do sufitu przedłużona jest taflą szkła, aby zwiększyć ogólne wrażenie przestronności, ale jednocześnie stworzyć jakąś formę oddzielenia tego pomieszczenia.

Beaumont zdecydowała się pozostawić odsłonięte oryginalne, ceglaste mury i podłogi, malując wszystkie ściany z regipsów na czarno. W wielu innych miejscach pojawiają się też dodatkowe czarne akcenty, łącznie z szafkami kuchennymi, ladami i urządzeniami, a nawet sufitami, czy detalami na tarasie dachowym – całość tworzy wrażenie rytmiczności i jedności. Jednocześnie starannie dobrane dodatki i poszczególne meble wprowadzają do tego ciemnego wnętrza ciepło, które sprawia, że dom staje się odpowiednio przytulny.
Odnowiony budynek można teraz kupić za 344 900 dolarów.

Lokalizacja: Tempe w Arizonie, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA