Ciepła i czysta łazienka w nowoczesnej STODOLE

  Kategorie: Wnętrza

  O inspiracji

  Łazienka ze względu na swoje funkcje – sanitarną i higieniczną – jest nam niezbędna, także w nowoczesnej STODOLE. Z tego powodu nie warto iść na kompromisy w jej aranżacji, lecz zadbać o każdy szczegół tego miejsca. Wiele korzyści przyniesie nam na przykład instalacja systemu ogrzewania na podczerwień Heat Decor. Nie tylko zwiększy to komfort, ale ułatwi też utrzymanie czystości, zachowując łazienkę w doskonałym stanie – bez wilgoci, pleśni i grzybów.

  Ogrzewanie w łazience – po co?

  Powodów jest kilka, a chyba najważniejszym z nich jest komfort. Jest on szczególnie doceniany zimą, gdy wstając rano z łóżka i udając się do ciepłej łazienki, lepiej zaczynamy dzień. Istotny jest również wymiar praktyczny. W łazienkach często suszy się pranie, dlatego połączenie wydajnej wentylacji i ogrzewania, sprawi, że ubrania szybciej wyschną. Wpływa to również na ogólny poziom wilgoci w pomieszczeniu i zapobiega rozwojowi grzybów czy pleśni – docenią to szczególnie alergicy. Wreszcie, przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego na podczerwień, zaoszczędzimy cenną przestrzeń, którą zabierają tradycyjne kaloryfery, a którą można wykorzystać w inny sposób.

  Pod podłogę – folia grzewcza czy mata grzewcza?

  Biorąc pod uwagę specyficzne warunki i materiały, których zwyczajowo używa się w łazienkach, w po mieszczeniu, gdzie mamy już wylewkę, najlepszą opcją jest mata grzewcza. Jest to rozwiązanie uniwersalne, stosowane bezpośrednio pod podłogami z dowolnych płytek – ceramicznych, gresowych czy kamiennych. System ogrzewania oparty na macie grzewczej można dostosować do własnych potrzeb oraz kształtu i wymiarów pomieszczenia. Maty grzewcze Heat Decor są proste w montażu, niezwykle trwałe i przede wszystkim wydajne – niemal 100% energii elektrycznej zamieniane jest w ciepło. Jeśli dopiero planujemy budowę nowoczesnej STODOŁY, w łazience i pozostałych pomieszczeniach świetnie sprawdzi się folia grzewcza pod wylewkę.

  Koniec z zaparowanym lustrem

  Ciekawym zastosowaniem folii grzewczej jest również możliwość jej montażu pod lustrami. Ze względu na swoje właściwości, bardzo małą grubość oraz łatwość w instalacji, folia grzewcza z powodzeniem może pełnić rolę ogrzewania lustra. W jakim celu? Lustro, podgrzane nawet do niewielkiej temperatury, nie będzie pokrywać się parą wodną, co jest powszechnym zjawiskiem w łazienkach. Znają to zwłaszcza miłośnicy gorących pryszniców. Zadbanie o ten mały szczegół może zdecydowanie przyspieszyć poranną higienę i uczynić ją przyjemniejszą. Lustro pozostanie też dłużej czyste.

  Skąd ciepła woda?

  Folie grzewcze i maty grzewcze, choć oferują wiele korzyści, nie służą jednak do podgrzewania wody. Nie jest to jednak problem, ponieważ można zaopatrywać się w ciepłą wodę użytkową ze stosunkowo taniego źródła. Porównanie rozwiązań służących ogrzewaniu wody przy zastosowaniu energii elektrycznej oraz podsumowanie ich kosztów dostępne jest pod linkiem: www.heatdecor.com/elektryczne-ogrzewanie-wody-i-domu-koszty-i-porownanie-rozwiazan/

  Komfort na co dzień

  Ogrzewanie podłogowe w łazience, kiedyś kojarzone z luksusem, jest obecnie w zasięgu każdej osoby budującej nowoczesną STODOŁĘ. Jak również przeprowadzającej renowację starego budynku. Komfort, który wynika z jego użytkowania oraz inne zalety, takie jak szybki montaż czy dyskretne umiejscowienie bez zajmowania zbędnego miejsca, sprawiają, że jest to opcja, którą powinien rozważyć każdy, kto marzy o przyjemnej i łatwej do utrzymania w czystości łazience. Wpisuje się ono doskonale w idee nowoczesnego, funkcjonalnego domu przyszłości, który zapewnia mieszkańcom wygodę bez kompromisów i w poszanowaniu środowiska. Folie grzewcze i maty grzewcze będąc ogrzewaniem elektrycznym całkowicie zerują niską emisję dwutlenku węgla i pyłów.