City Meets Coast

Nick Bell Architects Tom Ferguson Photography
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Założeniem projektu „City Meets Coast” było stworzenie długoterminowego domu dla rodziny powracającej do Australii po dziesięciu latach mieszkania za granicą. Pragnęli nowego, nowoczesnego domu, który zapewni ciepłe, przyjazne środowisko i wpasuje się w krajobraz uliczny – będący połączeniem stylu miejskiego z nadmorskim.

Rezydencja znajduje się przy ulicy pełnej domów z epoki, których charakterystycznymi cechami są niskie, szerokie dwuspadowe dachy. Forma mieszkania nawiązuje do tej typologii. Zacienienie przez wyższego północnego sąsiada przezwyciężono dzięki zastosowaniu świetlików. Nad przestrzenią mieszkalną zbudowano niestandardowy przeszklony dach, a pod skośnym dachem umieszczono antresolę.

Ponad 4000 cegieł odzyskanych z rozbiórki poprzedniego domu stanowi część ciepłej palety materiałów i jest szeroko stosowanych w części mieszkalnej domu i w architekturze krajobrazu na zewnątrz. Masa termiczna elementów betonowych i ceglanych, zewnętrzne urządzenia zacieniające i orientacja przeszkleń zostały starannie przemyślane, aby regulować temperaturę wewnętrzną domu.

Lokalizacja: Sydney, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA