Zeroenergetyczna STODOŁA ziarnem nadchodzących zmian

Partnerzy

O inspiracji

Climate Barn, czyli nowoczesna STODOŁA zbudowana na wschodzie Long Island jest efektem wielu lat rozmyślań właścicieli. We współpracy z architekt Shauną McManus Jeff Tannenbaum i Nisa Geller stworzyli zrównoważony dom zeroenergetyczny.Jeff Tannenbaum jest prekursorem trendu zrównoważonego rozwoju. Wraz z żoną od wielu lat marzyli o stworzeniu domu, który będzie w pełni utożsamiał ich wartości i podejście do życia. W 2019 roku udało im się spełnić marzenie i zakończyć proces budowy swojej STODOŁY.

Nowy budynek zastąpił popadający w zniszczenie stary garaż. Architekt z Connecticut Shauna McManus, która pracowała już nad główną rezydencją pary w Katonah, zaproponowała półtora piętrowy dom na podobieństwo sąsiedniej STODOŁY gospodarczej, aby kontynuować istniejącą lokalną architekturę.

Lokalny wykonawca wzniósł konstrukcję z wykorzystaniem paneli izolowanych (SIP). Następnie zainstalowano elementy konstrukcyjne i bocznicę pochodzące z innej, XIX -wiecznej STODOŁY. W obrębie wnętrz zastosowano drewniany siding a elewację z zewnątrz pokryto gontem.

Na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne, których moc produkcyjna jest na tyle duża, że całkowicie wystarcza na obsługę instalacji elektrycznej. Budynek jest ogrzewany i chłodzony geotermalnie.

Lokalizacja: Long Island, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA