Comporta i jej Biały Dom

Communal Compound in Comporta
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Wakacyjny dom w Portugalii zaprojektowano w duchu prostoty, a jedyną wariacją stanowią przerobione tradycyjne elementy architektoniczne. Biały Dom w mieście Comporta wyróżnia bielony cement na elewacji. Obok głównego budynku leniwie wyłania się wolnostojąca drewniana STODOŁA.

Portugalska Comporta

Biały Dom w pobliżu modnego miasta Comporta zlokalizowano zaledwie 3 km od jednej z najlepszych plaż Portugalii. STODOŁA ma mocne linie, ale proste umeblowanie i prawie całkowicie pozbawione ozdób wnętrze – tworząc leniwą, relaksującą atmosferę.

Dom na plaży w Portugalii zaprojektowano w całkowitej prostocie, a jedyną wariację stanowią przerobione tradycyjne elementy architektoniczne. Składa się z bielonego cementowego domu, obok którego stoi wolnostojąca drewniana STODOŁA. Biały Dom w pobliżu modnego miasta Comporta zlokalizowano zaledwie 3 km od jednej z najlepszych plaż Portugalii.

Przestrzeń i otoczenie

Przestrzeń stworzono, jak mówią właściciele, do wspólnego życia pełnego śmiechu i obcowania ze sobą nawzajem. Z otwartymi przestrzeniami, oknami od podłogi do sufitu, przeszkleniami wprowadzającymi do środka oraz na zewnątrz.  Z małym basenem w ogrodzie – Biały Dom spełnia się towarzysko.

W głównym domu znajduje się sypialnia z podwójnym łóżkiem i łazienką. Druga sypialnia z kolei prezentuje dwa pojedyncze łóżka, które można połączyć. Parterowe wnętrze mieści również przestronny salon z kuchnią i stołem jadalnym.

Dom położony jest w Brejos da Carregueira de Cima, w wiejskim Herdade da Comporta, w otoczeniu pachnących lawendą i rozmarynem lasów sosnowych i pól ryżowych. Region Comporta znajduje się około godziny na południe od Lizbony, w rezerwacie przyrody Sado Estuary, gdzie rzeka Sado łączy się z oceanem. Jest to popularne miejsce dla mieszkańców, które niedawno zaczęło przyciągać międzynarodową klientelę, ponieważ ma dziewiczy urok i złote piaszczyste plaże.

Po więcej miejsc na wynajem zajrzyjcie do naszej zakładki „Do wynajęcia”.

Lokalizacja: Comporta, Portugalia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Communal Compound in Comporta