Gdy zwykłe okno to za mało

Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Architekt Reza Mohtashami zaprojektował koncepcyjną czarną willę w Harriman State Park w Nowym Jorku. Dom jednorodzinny został zaprezentowany poprzez serię wizualizacji architektonicznych, które przedstawiają wnętrze i zewnętrze część willi.

Zapytany o proces projektowania, Mohtashami wyjaśnił, że ciemna paleta była ważną koncepcją. „Czarny to siła, charakter i prestiż. To bardzo tajemnicze.” Mohtashami uważa, że choć jaśniejsze kolory i otwarte przestrzenie są bardziej popularne we współczesnych trendach, nastrojowa atmosfera tego domu lepiej pasuje do kontekstu nowojorskiego lasu.

Konsekwentne połączenie wizualne jest zapewnione dzięki dużym oknom na głównych elewacjach. Renderingi wnętrz świadczą o sukcesie tych elementów. Ciemna kolorystyka i bogate drewno użyte we wnętrzu tworzą idealną kompozycję z tłem. Imponujący szorstki kamień jest również częstym motywem w renderingach wnętrz, które można znaleźć w łazience, sypialniach i kuchni. Inne tekstury, takie jak marmur i metalowa siatka, zapewniają wizualną ulgę od grubych betonowych ścian i dachu przy jednoczesnym zachowaniu spójności z paletą kolorów.

Widoki z lotu ptaka pokazują zielony dach. Zajmuje on prawie wszystkie powierzchnie dachu, dzięki czemu dom wtapia się w krajobraz od góry. Duży betonowy taras i minimalistyczne schody stoją w wyraźnym kontraście z otaczającą zielenią. Jednak dzięki zastosowaniu gigantycznego świetlika zieleń wpada do wnętrz i skupia się na salonie, tworząc go jeszcze przytulniejszym.

Lokalizacja: Harriman State Park, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA