Czarno-drewniana przybudówka z wysokim sufitem

FIGR Tom Blachford
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Australijskie studio architektoniczne FIGR zaprojektowało nowoczesną przybudówkę do jednego z domów w Melbourne. Budynek ma pochylony dach przykryty czarną blachą, która przechodzi na ścianę. Pozostała elewacja to deski odporne na wilgoć.

Specjalna konstrukcja zaprojektowana przez architektów stworzyła wysoką i otwartą przestrzeń. Zmieścił się w niej salon, jadalnia, kuchnia i strych. Sofę w niewielkim salonie ustawiono w stronę czarnego kominka, który spoczął na niskiej półce wykonanej na zamówienie. Ta półka w dalszej części zamienia się w ławkę, która ciągnie się w dwie strony, dochodząc do drzwi prowadzących na taras i podwórko. Za kanapą urządzono małą jadalnię. Drewno na ścianach podkreśla wysoki sufit i tworzy piękne tło dla stołu i krzeseł.

W kuchni powstała duża wyspa z czarnymi akcentami, które doskonale współgrają z czarnymi elementami na antresoli, a lustrzany panel nad meblami powiększa wnętrze, odbijając zieleń z podwórza. Na antresolę wchodzi się po oryginalnej drabinie, która sama w sobie stanowi element ozdobny i w ciągu dnia może być zawieszona na ścianie. W łazience ściany wyłożono pionowymi płytkami i tu również wprowadzono czarne akcenty. Zmieściła się tu wolnostojąca wanna oraz minimalistyczny szklany prysznic, który nie blokuje światła wpadającego do dalszej części łazienki.

Lokalizacja: Melbourne, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt