STODOŁA z dachem z blachodachówki modułowej Como

Budmat

Kategorie: Domy ceglane Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Budując dom, czy to tradycyjny czy też w stylu nowoczesnym, dochodzimy do momentu pokrycia dachu. Stajemy wówczas przed dylematem, co na dach wybrać?

Podpowiadamy – przede wszystkim materiał solidny, trwały, bezpieczny i w dodatku estetyczny. To wszystko zapewni właśnie pokrycie dachu z blachy stalowej. Doceniane za wyjątkową szczelność i długowieczność, ale również bogatą różnorodność wzorów, powłok i kolorów, co pozwala dopasować według potrzeb i uzyskać niepowtarzalną estetykę domu.

Panel, rąbek, blachodachówka

Do domów nowoczesnych typu STODOŁA, zazwyczaj wybieramy produkty proste w formie, najlepiej pasujące i podkreślające bryłę domu. W większości wybór pada na nowoczesny panel dachowy, np. IRON Click marki Budmat lub tradycyjną blachę na rąbek stojący. Nie jest to jednak jedyny dostępny wybór. Mamy na rynku w ofercie także inne rozwiązania. Nie są oczywistym wyborem dla nowoczesnej STODOŁY, lecz warto im się bliżej przyjrzeć. Są niezwykle eleganckie i doskonale podkreślają piękno domu. Jedną z takich możliwości jest nowoczesna blachodachówka płaska Como od Budmat. To produkt innowacyjny, posiadający wiele opatentowanych rozwiązań, z gwarancją koloru i trwałości nawet do 50 lat.

Jak podkreślają fachowcy, to nowoczesne rozwiązanie, które zrewolucjonizowało rynek stalowych pokryć dachowych. Dzięki opracowanym nowym technologiom kształtowania blachy na rynku posiadamy blachodachówkę, która jest dowodem na to, że dotychczas kształty niemożliwe do uzyskania stały się wykonalne.

Charakterystyka blachodachówki Como

Przede wszystkim ma ona niespotykane dotychczas podwójne wygięcie profilu, przez co zyskała ona wyjątkową lekkość wizualną. Podtłoczenia wzdłuż przetłoczeń profilu oraz podwinięcie przedniej krawędzi arkusza to na pierwszy rzut oka niewidoczne elementy. Mają one jednak kolosalny wpływ na funkcjonalność i estetykę dachu. Dzięki podwinięciu przedniej krawędzi arkusza, wody opadowe swobodnie spływają nie tworząc zastoin. Co więcej, oprócz gładkiej powierzchni, występuje ona również w wersji z mikrofalą, czyli delikatnym profilowaniem wzdłużnym, co dodatkowo usztywnia arkusz oraz nadaje mu efektowny i pożądany wygląd.

Jak zapewnia producent – jako jedyni na rynku gwarantują powtarzalność koloru swoich produktów z różnych dostaw. Nie ma zatem problemu w sytuacji, gdy w trakcie budowy zabraknie materiału. Kolor będzie zawsze ten sam.

Blachodachówka modułowa Como posiada fabrycznie wykonane otwory montażowe i miseczki, co zapewnia poprawny montaż arkuszy bez wiercenia – najczęściej aż przez 4 grubości materiału! Gwarantuje to mocne i szczelne przyleganie do siebie arkuszy. Połączenia są praktycznie niewidoczne, a pokrycie dachowe jest bardziej usztywnione, tworzy uporządkowany deseń połaci i harmonijne linie przetłoczeń poziomych oraz pionowych.

Użytkowanie i jakość

Bezproblemowe i bezpieczne użytkowanie na lata zapewni dach modułowy z użyciem blachodachówki Como. Jeśli do tego inwestor potraktuje wszystkie elementy pokrycia dachu jako całość i wraz z Como zastosuje dedykowane obróbki dachowe, czyli gąsiory, wiatrownice uniwersalne Drift, modułowe obróbki dachowe MOD oraz orynnowanie Flamingo, to z całą pewnością dom zyska elegancki, kompletny i szczelny dach na długie, bezpieczne lata. Dedykowane akcesoria stanowią idealne dopełnienie pod względem technicznym, użytkowym i kolorystycznym oraz podkreślają charakter dachu. Produkowane są z tego samego i sprawdzonego surowca, co oznacza, że nasz dach jest jednolity kolorystycznie i materiałowo.

Budmat nie obiecuje rzeczy niemożliwych, z to obiecuje mocną i trwałą ochronę domu, którą dadzą stalowe dachy modułowe z gwarancją nawet do 50 lat. W ofercie Budmat znajdziemy bogaty asortyment blachodachówek modułowych, paneli dachowych i elewacyjnych, systemów rynnowych oraz ogrodzeń, zarówno dla tradycyjnego, jak i nowoczesnego budownictwa typu stodoła.

Kompleksowość oferty i dopasowanie produktów to dodatkowa wartość płynąca z wyboru asortymentu marki Budmat. Gwarancja spójności, kolorystyki i materiału, których nie da się uzyskać dobierając produkty różnych marek. Przekonajcie się sami – odwiedźcie zakładkę marki oraz śledźcie ich działania na mediach społecznościowych – Instagramie, Facebooku oraz Pintereście.

Siedziba główna w Płocku:

Budmat Bogdan Więcek
ul. Otolińska 25
09-407 Płock, Polska

Centrum Dystrybucji Budmat Podhale
ul. Osiedle za Torem 1
34-471 Rogoźnik (k. Nowego Targu)

Centrum Dystrybucji Budmat Kujawy
Aleja Kazimierza Wielkiego 18
87-806 Włocławek

Partner

Budmat

Partner strategiczny:

Budmat